· Start → Tournaments: Tournament data ; Help ;

Tournament data: International Champions PRO league
Name :    International Champions PRO league
For :    First team
Start date :    09-10-2020 16:00:00
Number of teams :    128
Rounds :    13
Start heat round :    7
Groups :    32

Groups
GROUP 1
Team name PTS F-A P W D L
 F.C. Infinito 18 40 - 3 (+37) 6 6 0 0
 Stiinta-Univ. 12 35 - 16 (+19) 6 4 0 2
 Superstar Soccer 6 24 - 24 (0) 6 2 0 4
 Tunas 0 2 - 58 (-56) 6 0 0 6
GROUP 2
Team name PTS F-A P W D L
 FC Cricova 12 35 - 14 (+21) 6 4 0 2
 R.C. PHENIX 12 36 - 20 (+16) 6 4 0 2
 KILLERS F.C 12 24 - 29 (-5) 6 4 0 2
 A.C. Lake Baikal 0 19 - 51 (-32) 6 0 0 6
GROUP 3
Team name PTS F-A P W D L
 pinkipoje 18 44 - 12 (+32) 6 6 0 0
 WPM Hustlers 9 36 - 31 (+5) 6 3 0 3
 Šumari 6 27 - 41 (-14) 6 2 0 4
 Rompe Cocos 3 25 - 48 (-23) 6 1 0 5
GROUP 4
Team name PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 18 31 - 10 (+21) 6 6 0 0
 Scarlet Sails FC 12 37 - 22 (+15) 6 4 0 2
 DANFC 6 27 - 38 (-11) 6 2 0 4
 S. L. Caridade 0 22 - 47 (-25) 6 0 0 6
GROUP 5
Team name PTS F-A P W D L
 F.C. AMIC 18 59 - 13 (+46) 6 6 0 0
 Esta es la U 9 49 - 24 (+25) 6 3 0 3
 chinarro´s club 9 31 - 33 (-2) 6 3 0 3
 IZK Taounate 0 0 - 69 (-69) 6 0 0 6
GROUP 6
Team name PTS F-A P W D L
 Bierpower 15 43 - 12 (+31) 6 5 0 1
 aguias do bairro 15 20 - 9 (+11) 6 5 0 1
 Sao Lorenzo 2 6 - 24 (-18) 6 0 2 4
 FC Montana 2 2 - 26 (-24) 6 0 2 4
GROUP 7
Team name PTS F-A P W D L
 Choricuas 13 29 - 5 (+24) 6 4 1 1
 FC POLY TIMISOARA 13 29 - 9 (+20) 6 4 1 1
 Supercampeones 6 15 - 24 (-9) 6 2 0 4
 Zenit Бары́саў 3 7 - 42 (-35) 6 1 0 5
GROUP 8
Team name PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 18 53 - 4 (+49) 6 6 0 0
 Jnvorio F.c. 12 24 - 14 (+10) 6 4 0 2
 Guadalajara 6 20 - 38 (-18) 6 2 0 4
 Junior Dinosaurs 0 10 - 51 (-41) 6 0 0 6
GROUP 9
Team name PTS F-A P W D L
 Nazaret 13 29 - 23 (+6) 6 4 1 1
 Blue Lions 10 24 - 17 (+7) 6 3 1 2
 Ludza Latgol/NSS 9 33 - 22 (+11) 6 3 0 3
 Independiente Santa fe 3 16 - 40 (-24) 6 1 0 5
GROUP 10
Team name PTS F-A P W D L
 SW Harelbeke 16 38 - 10 (+28) 6 5 1 0
 Ustronie 10 25 - 26 (-1) 6 3 1 2
 Trabzonspor 6 27 - 39 (-12) 6 2 0 4
 Alianza San Miguel 3 18 - 33 (-15) 6 1 0 5
GROUP 11
Team name PTS F-A P W D L
 Huracán de Rada Tilly 18 49 - 10 (+39) 6 6 0 0
 Kleszcze z lasu 10 28 - 10 (+18) 6 3 1 2
 Nebraska Ants 7 12 - 21 (-9) 6 2 1 3
 Maquina Danada 0 2 - 50 (-48) 6 0 0 6
GROUP 12
Team name PTS F-A P W D L
 FC Vyborg 13 36 - 14 (+22) 6 4 1 1
 C.D. GESVER 12 16 - 16 (0) 6 4 0 2
 Racing FC 7 19 - 29 (-10) 6 2 1 3
 FC Splügen 3 22 - 34 (-12) 6 1 0 5
GROUP 13
Team name PTS F-A P W D L
 Baile Atha Cliath 18 48 - 4 (+44) 6 6 0 0
 Fink`s Banditter 10 28 - 25 (+3) 6 3 1 2
 iniesta team 4 5 - 29 (-24) 6 1 1 4
 fc dragasani 2 6 - 29 (-23) 6 0 2 4
GROUP 14
Team name PTS F-A P W D L
 comeon 16 34 - 9 (+25) 6 5 1 0
 etxebarri 12 35 - 24 (+11) 6 4 0 2
 harcosok63 6 11 - 26 (-15) 6 2 0 4
 Nk Gwozd 1 7 - 28 (-21) 6 0 1 5
GROUP 15
Team name PTS F-A P W D L
 Pauli FC 18 50 - 14 (+36) 6 6 0 0
 Čechie Dubeč 10 18 - 23 (-5) 6 3 1 2
 atletico alacant 7 26 - 28 (-2) 6 2 1 3
 NK Viska trava 0 7 - 36 (-29) 6 0 0 6
GROUP 16
Team name PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 16 35 - 6 (+29) 6 5 1 0
 FAPESA RACING TEAM 10 15 - 17 (-2) 6 3 1 2
 Stroelers 9 22 - 20 (+2) 6 3 0 3
 FK Žalgiris 0 10 - 39 (-29) 6 0 0 6
GROUP 17
Team name PTS F-A P W D L
 real sporting fiorentina 18 48 - 11 (+37) 6 6 0 0
 Los Chullas de Castilla 12 28 - 24 (+4) 6 4 0 2
 Shahter 3 30 - 47 (-17) 6 1 0 5
 FC Striking rockers 3 13 - 37 (-24) 6 1 0 5
GROUP 18
Team name PTS F-A P W D L
 nacional welcome 15 51 - 22 (+29) 6 5 0 1
 Oteam 12 24 - 22 (+2) 6 4 0 2
 CARABOBO FC 6 15 - 25 (-10) 6 2 0 4
 Kick it. 3 11 - 32 (-21) 6 1 0 5
GROUP 19
Team name PTS F-A P W D L
 AQUAE FLAVIAE 18 19 - 6 (+13) 6 6 0 0
 Os Maneta 9 23 - 25 (-2) 6 3 0 3
 FC Nacional 4 23 - 28 (-5) 6 1 1 4
 Kärppä 4 20 - 26 (-6) 6 1 1 4
GROUP 20
Team name PTS F-A P W D L
 Crossing de Schaerbeek . 18 58 - 12 (+46) 6 6 0 0
 A.S.Fidanken 12 51 - 18 (+33) 6 4 0 2
 El ángel gris F.C 6 15 - 38 (-23) 6 2 0 4
 EL FRONTON 0 0 - 56 (-56) 6 0 0 6
GROUP 21
Team name PTS F-A P W D L
 Telemarketing Nation 15 22 - 11 (+11) 6 5 0 1
 Kolopetinitsa 13 28 - 11 (+17) 6 4 1 1
 ESSEF 5 12 - 10 (+2) 6 1 2 3
 Cainii Rosii 1 12 - 42 (-30) 6 0 1 5
GROUP 22
Team name PTS F-A P W D L
 rojolocura 15 24 - 7 (+17) 6 5 0 1
 Mariana F.C 12 44 - 12 (+32) 6 4 0 2
 Luque 9 22 - 34 (-12) 6 3 0 3
 The Rebels 0 8 - 45 (-37) 6 0 0 6
GROUP 23
Team name PTS F-A P W D L
 Torpedo Epsilon 15 49 - 14 (+35) 6 5 0 1
 Beitar FC 15 46 - 27 (+19) 6 5 0 1
 Claps 4 20 - 48 (-28) 6 1 1 4
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 1 19 - 45 (-26) 6 0 1 5
GROUP 24
Team name PTS F-A P W D L
 Schinkelkade 16 53 - 13 (+40) 6 5 1 0
 Fc Bělidla 13 45 - 18 (+27) 6 4 1 1
 WP Olkankolkka 6 37 - 33 (+4) 6 2 0 4
 Rayo de Padilla 0 0 - 71 (-71) 6 0 0 6
GROUP 25
Team name PTS F-A P W D L
 Milnoh 13 42 - 16 (+26) 6 4 1 1
 Los rayos 12 45 - 16 (+29) 6 4 0 2
 Energia 10 31 - 19 (+12) 6 3 1 2
 Anhui Huochetou 0 0 - 67 (-67) 6 0 0 6
GROUP 26
Team name PTS F-A P W D L
 Maczugi Krosno 18 57 - 12 (+45) 6 6 0 0
 beagle 12 37 - 23 (+14) 6 4 0 2
 Cromos prá Troca 6 37 - 24 (+13) 6 2 0 4
 Athletic de Acosta 0 0 - 72 (-72) 6 0 0 6
GROUP 27
Team name PTS F-A P W D L
 Boneco F. C. 13 47 - 19 (+28) 6 4 1 1
 goleadores 13 32 - 13 (+19) 6 4 1 1
 Olissipo Futebol Clube 7 22 - 31 (-9) 6 2 1 3
 Dragones F.C. 1 7 - 45 (-38) 6 0 1 5
GROUP 28
Team name PTS F-A P W D L
 fc stadlkirchen 15 46 - 15 (+31) 6 5 0 1
 FC H.Fires 15 25 - 15 (+10) 6 5 0 1
 Charrua 4 17 - 41 (-24) 6 1 1 4
 vea cf 1 24 - 41 (-17) 6 0 1 5
GROUP 29
Team name PTS F-A P W D L
 Stars FC 15 57 - 14 (+43) 6 5 0 1
 Juventud Antoniana 15 39 - 28 (+11) 6 5 0 1
 Peon Ocho F.C 6 36 - 36 (0) 6 2 0 4
 Sporting Estrada 0 7 - 61 (-54) 6 0 0 6
GROUP 30
Team name PTS F-A P W D L
 Razesii 15 26 - 5 (+21) 6 5 0 1
 AIK 12 18 - 18 (0) 6 4 0 2
 nyampa-zampa 9 18 - 14 (+4) 6 3 0 3
 Anagennisi Artas F.C 0 4 - 29 (-25) 6 0 0 6
GROUP 31
Team name PTS F-A P W D L
 Austria WBC 15 36 - 21 (+15) 6 5 0 1
 atletico oscar crack fc 10 33 - 23 (+10) 6 3 1 2
 Motociclettababbeo 8 25 - 30 (-5) 6 2 2 2
 KKS Balerony 1 20 - 40 (-20) 6 0 1 5
GROUP 32
Team name PTS F-A P W D L
 P.F.C. LA RÚA 15 30 - 10 (+20) 6 5 0 1
 Torpedo de Chiquitistán 13 25 - 11 (+14) 6 4 1 1
 Ball Magicians 7 12 - 14 (-2) 6 2 1 3
 Liberacion FC 0 14 - 46 (-32) 6 0 0 6


Matches
Round 1
Stiinta-Univ. - Superstar Soccer 9 - 2 F.C. Infinito - Tunas 11 - 0
R.C. PHENIX - KILLERS F.C 10 - 0 FC Cricova - A.C. Lake Baikal 10 - 3
pinkipoje - Šumari 9 - 1 WPM Hustlers - Rompe Cocos 11 - 4
Noeliuka FC - DANFC 10 - 3 S. L. Caridade - Scarlet Sails FC 4 - 8
F.C. AMIC - chinarro´s club 12 - 1 Esta es la U - IZK Taounate 15 - 0
Bierpower - Sao Lorenzo 9 - 3 aguias do bairro - FC Montana 5 - 0
Supercampeones - Choricuas 0 - 5 FC POLY TIMISOARA - Zenit Бары́саў 9 - 0
Tigres.F.C - Jnvorio F.c. 5 - 0 Junior Dinosaurs - Guadalajara 4 - 6
Ludza Latgol/NSS - Nazaret 6 - 7 Blue Lions - Independiente Santa fe 6 - 0
Ustronie - Alianza San Miguel 7 - 0 SW Harelbeke - Trabzonspor 9 - 1
Huracán de Rada Tilly - Maquina Danada 9 - 0 Kleszcze z lasu - Nebraska Ants 0 - 0
FC Vyborg - C.D. GESVER 3 - 1 FC Splügen - Racing FC 10 - 3
Fink`s Banditter - Baile Atha Cliath 4 - 6 iniesta team - fc dragasani 2 - 0
comeon - etxebarri 5 - 1 Nk Gwozd - harcosok63 0 - 1
atletico alacant - Čechie Dubeč 5 - 6 Pauli FC - NK Viska trava 10 - 2
Struer F.C. - Stroelers 5 - 0 FAPESA RACING TEAM - FK Žalgiris 5 - 0
real sporting fiorentina - Los Chullas de Castilla 8 - 2 FC Striking rockers - Shahter 8 - 3
nacional welcome - CARABOBO FC 4 - 8 Oteam - Kick it. 5 - 0
FC Nacional - AQUAE FLAVIAE 0 - 1 Os Maneta - Kärppä 9 - 3
Crossing de Schaerbeek . - A.S.Fidanken 7 - 5 EL FRONTON - El ángel gris F.C 0 - 4
Telemarketing Nation - ESSEF 2 - 1 Kolopetinitsa - Cainii Rosii 9 - 4
rojolocura - Mariana F.C 3 - 0 Luque - The Rebels 8 - 2
Torpedo Epsilon - Claps 13 - 1 Beitar FC - Zhel-dor (Mos.Obl.) 10 - 3
Schinkelkade - Fc Bělidla 9 - 4 WP Olkankolkka - Rayo de Padilla 12 - 0
Los rayos - Milnoh 7 - 1 Energia - Anhui Huochetou 12 - 0
Maczugi Krosno - Cromos prá Troca 8 - 4 beagle - Athletic de Acosta 11 - 0
Olissipo Futebol Clube - goleadores 5 - 2 Boneco F. C. - Dragones F.C. 9 - 1
fc stadlkirchen - FC H.Fires 8 - 1 vea cf - Charrua 6 - 6
Sporting Estrada - Juventud Antoniana 0 - 6 Stars FC - Peon Ocho F.C 7 - 6
Razesii - Anagennisi Artas F.C 7 - 0 nyampa-zampa - AIK 0 - 1
Austria WBC - atletico oscar crack fc 1 - 0 KKS Balerony - Motociclettababbeo 3 - 4
Torpedo de Chiquitistán - P.F.C. LA RÚA 2 - 3 Ball Magicians - Liberacion FC 3 - 2
Round 2
Tunas - Stiinta-Univ. 1 - 12 Superstar Soccer - F.C. Infinito 3 - 9
A.C. Lake Baikal - R.C. PHENIX 1 - 12 KILLERS F.C - FC Cricova 2 - 9
Rompe Cocos - pinkipoje 3 - 9 Šumari - WPM Hustlers 8 - 3
Scarlet Sails FC - Noeliuka FC 0 - 2 DANFC - S. L. Caridade 8 - 3
IZK Taounate - F.C. AMIC 0 - 12 chinarro´s club - Esta es la U 7 - 0
FC Montana - Bierpower 2 - 8 Sao Lorenzo - aguias do bairro 0 - 5
Zenit Бары́саў - Supercampeones 0 - 6 Choricuas - FC POLY TIMISOARA 0 - 3
Guadalajara - Tigres.F.C 2 - 13 Jnvorio F.c. - Junior Dinosaurs 3 - 0
Independiente Santa fe - Ludza Latgol/NSS 0 - 7 Nazaret - Blue Lions 5 - 0
Trabzonspor - Ustronie 4 - 10 Alianza San Miguel - SW Harelbeke 1 - 2
Nebraska Ants - Huracán de Rada Tilly 3 - 8 Maquina Danada - Kleszcze z lasu 0 - 11
Racing FC - FC Vyborg 4 - 2 C.D. GESVER - FC Splügen 2 - 1
fc dragasani - Fink`s Banditter 0 - 5 Baile Atha Cliath - iniesta team 11 - 0
harcosok63 - comeon 0 - 7 etxebarri - Nk Gwozd 8 - 2
NK Viska trava - atletico alacant 5 - 9 Čechie Dubeč - Pauli FC 2 - 7
FK Žalgiris - Struer F.C. 6 - 10 Stroelers - FAPESA RACING TEAM 6 - 1
Shahter - real sporting fiorentina 3 - 11 Los Chullas de Castilla - FC Striking rockers 5 - 1
Kick it. - nacional welcome 5 - 8 CARABOBO FC - Oteam 0 - 3
Kärppä - FC Nacional 3 - 4 AQUAE FLAVIAE - Os Maneta 3 - 0
El ángel gris F.C - Crossing de Schaerbeek . 2 - 9 A.S.Fidanken - EL FRONTON 13 - 0
Cainii Rosii - Telemarketing Nation 0 - 8 ESSEF - Kolopetinitsa 0 - 0
The Rebels - rojolocura 0 - 7 Mariana F.C - Luque 13 - 2
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Torpedo Epsilon 0 - 9 Claps - Beitar FC 5 - 8
Rayo de Padilla - Schinkelkade 0 - 12 Fc Bělidla - WP Olkankolkka 9 - 1
Anhui Huochetou - Los rayos 0 - 12 Milnoh - Energia 9 - 4
Athletic de Acosta - Maczugi Krosno 0 - 12 Cromos prá Troca - beagle 0 - 1
Dragones F.C. - Olissipo Futebol Clube 4 - 4 goleadores - Boneco F. C. 8 - 4
Charrua - fc stadlkirchen 2 - 11 FC H.Fires - vea cf 4 - 2
Peon Ocho F.C - Sporting Estrada 9 - 5 Juventud Antoniana - Stars FC 0 - 11
AIK - Razesii 3 - 0 Anagennisi Artas F.C - nyampa-zampa 0 - 1
Motociclettababbeo - Austria WBC 3 - 6 atletico oscar crack fc - KKS Balerony 8 - 2
Liberacion FC - Torpedo de Chiquitistán 4 - 9 P.F.C. LA RÚA - Ball Magicians 3 - 0
Round 3
Tunas - Superstar Soccer 0 - 7 F.C. Infinito - Stiinta-Univ. 5 - 0
A.C. Lake Baikal - KILLERS F.C 0 - 5 FC Cricova - R.C. PHENIX 0 - 2
Rompe Cocos - Šumari 7 - 6 WPM Hustlers - pinkipoje 5 - 6
Scarlet Sails FC - DANFC 9 - 4 S. L. Caridade - Noeliuka FC 4 - 6
IZK Taounate - chinarro´s club 0 - 9 Esta es la U - F.C. AMIC 6 - 7
FC Montana - Sao Lorenzo 0 - 0 aguias do bairro - Bierpower 0 - 9
Zenit Бары́саў - Choricuas 1 - 9 FC POLY TIMISOARA - Supercampeones 0 - 9
Guadalajara - Jnvorio F.c. 0 - 1 Junior Dinosaurs - Tigres.F.C 1 - 12
Independiente Santa fe - Nazaret 8 - 1 Blue Lions - Ludza Latgol/NSS 1 - 5
Trabzonspor - Alianza San Miguel 8 - 3 SW Harelbeke - Ustronie 0 - 0
Nebraska Ants - Maquina Danada 5 - 1 Kleszcze z lasu - Huracán de Rada Tilly 3 - 5
Racing FC - C.D. GESVER 3 - 7 FC Splügen - FC Vyborg 4 - 10
fc dragasani - Baile Atha Cliath 0 - 5 iniesta team - Fink`s Banditter 3 - 8
harcosok63 - etxebarri 4 - 5 Nk Gwozd - comeon 2 - 8
NK Viska trava - Čechie Dubeč 0 - 2 Pauli FC - atletico alacant 9 - 4
FK Žalgiris - Stroelers 0 - 3 FAPESA RACING TEAM - Struer F.C. 0 - 0
Shahter - Los Chullas de Castilla 4 - 7 FC Striking rockers - real sporting fiorentina 0 - 5
Kick it. - CARABOBO FC 0 - 2 Oteam - nacional welcome 2 - 12
Kärppä - AQUAE FLAVIAE 0 - 3 Os Maneta - FC Nacional 5 - 3
El ángel gris F.C - A.S.Fidanken 0 - 9 EL FRONTON - Crossing de Schaerbeek . 0 - 12
Cainii Rosii - ESSEF 3 - 3 Kolopetinitsa - Telemarketing Nation 2 - 5
The Rebels - Mariana F.C 3 - 9 Luque - rojolocura 2 - 1
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Claps 6 - 7 Beitar FC - Torpedo Epsilon 5 - 4
Rayo de Padilla - Fc Bělidla 0 - 10 WP Olkankolkka - Schinkelkade 4 - 8
Anhui Huochetou - Milnoh 0 - 11 Energia - Los rayos 4 - 1
Athletic de Acosta - Cromos prá Troca 0 - 11 beagle - Maczugi Krosno 1 - 9
Dragones F.C. - goleadores 0 - 8 Boneco F. C. - Olissipo Futebol Clube 10 - 2
Charrua - FC H.Fires 0 - 5 vea cf - fc stadlkirchen 1 - 8
Peon Ocho F.C - Juventud Antoniana 5 - 7 Stars FC - Sporting Estrada 12 - 0
AIK - Anagennisi Artas F.C 4 - 0 nyampa-zampa - Razesii 0 - 3
Motociclettababbeo - atletico oscar crack fc 5 - 5 KKS Balerony - Austria WBC 5 - 7
Liberacion FC - P.F.C. LA RÚA 4 - 5 Ball Magicians - Torpedo de Chiquitistán 0 - 2
Round 4
Superstar Soccer - Stiinta-Univ. 2 - 3 Tunas - F.C. Infinito 0 - 7
KILLERS F.C - R.C. PHENIX 8 - 3 A.C. Lake Baikal - FC Cricova 4 - 9
Šumari - pinkipoje 2 - 8 Rompe Cocos - WPM Hustlers 5 - 8
DANFC - Noeliuka FC 0 - 2 Scarlet Sails FC - S. L. Caridade 10 - 4
chinarro´s club - F.C. AMIC 2 - 9 IZK Taounate - Esta es la U 0 - 12
Sao Lorenzo - Bierpower 3 - 7 FC Montana - aguias do bairro 0 - 3
Choricuas - Supercampeones 5 - 0 Zenit Бары́саў - FC POLY TIMISOARA 0 - 8
Jnvorio F.c. - Tigres.F.C 0 - 4 Guadalajara - Junior Dinosaurs 9 - 2
Nazaret - Ludza Latgol/NSS 6 - 4 Independiente Santa fe - Blue Lions 3 - 9
Alianza San Miguel - Ustronie 4 - 6 Trabzonspor - SW Harelbeke 6 - 7
Maquina Danada - Huracán de Rada Tilly 1 - 12 Nebraska Ants - Kleszcze z lasu 0 - 2
C.D. GESVER - FC Vyborg 1 - 9 Racing FC - FC Splügen 7 - 5
Baile Atha Cliath - Fink`s Banditter 10 - 0 fc dragasani - iniesta team 0 - 0
etxebarri - comeon 6 - 7 harcosok63 - Nk Gwozd 3 - 0
Čechie Dubeč - atletico alacant 0 - 0 NK Viska trava - Pauli FC 0 - 5
Stroelers - Struer F.C. 0 - 5 FK Žalgiris - FAPESA RACING TEAM 0 - 4
Los Chullas de Castilla - real sporting fiorentina 0 - 6 Shahter - FC Striking rockers 11 - 2
CARABOBO FC - nacional welcome 4 - 7 Kick it. - Oteam 0 - 6
AQUAE FLAVIAE - FC Nacional 7 - 6 Kärppä - Os Maneta 9 - 2
A.S.Fidanken - Crossing de Schaerbeek . 4 - 10 El ángel gris F.C - EL FRONTON 7 - 0
ESSEF - Telemarketing Nation 0 - 1 Cainii Rosii - Kolopetinitsa 1 - 9
Mariana F.C - rojolocura 0 - 2 The Rebels - Luque 2 - 4
Claps - Torpedo Epsilon 0 - 7 Zhel-dor (Mos.Obl.) - Beitar FC 3 - 8
Fc Bělidla - Schinkelkade 3 - 3 Rayo de Padilla - WP Olkankolkka 0 - 13
Milnoh - Los rayos 9 - 5 Anhui Huochetou - Energia 0 - 9
Cromos prá Troca - Maczugi Krosno 5 - 6 Athletic de Acosta - beagle 0 - 13
goleadores - Olissipo Futebol Clube 2 - 0 Dragones F.C. - Boneco F. C. 2 - 7
FC H.Fires - fc stadlkirchen 4 - 0 Charrua - vea cf 7 - 5
Juventud Antoniana - Sporting Estrada 10 - 2 Peon Ocho F.C - Stars FC 0 - 9
Anagennisi Artas F.C - Razesii 0 - 3 AIK - nyampa-zampa 3 - 8
atletico oscar crack fc - Austria WBC 8 - 5 Motociclettababbeo - KKS Balerony 4 - 4
P.F.C. LA RÚA - Torpedo de Chiquitistán 1 - 2 Liberacion FC - Ball Magicians 0 - 8
Round 5
Stiinta-Univ. - Tunas 11 - 1 F.C. Infinito - Superstar Soccer 3 - 0
R.C. PHENIX - A.C. Lake Baikal 8 - 5 FC Cricova - KILLERS F.C 1 - 2
pinkipoje - Rompe Cocos 7 - 0 WPM Hustlers - Šumari 8 - 3
Noeliuka FC - Scarlet Sails FC 4 - 1 S. L. Caridade - DANFC 5 - 8
F.C. AMIC - IZK Taounate 11 - 0 Esta es la U - chinarro´s club 12 - 2
Bierpower - FC Montana 10 - 0 aguias do bairro - Sao Lorenzo 3 - 0
Supercampeones - Zenit Бары́саў 0 - 5 FC POLY TIMISOARA - Choricuas 0 - 0
Tigres.F.C - Guadalajara 7 - 0 Junior Dinosaurs - Jnvorio F.c. 2 - 9
Ludza Latgol/NSS - Independiente Santa fe 7 - 0 Blue Lions - Nazaret 0 - 0
Ustronie - Trabzonspor 1 - 8 SW Harelbeke - Alianza San Miguel 10 - 1
Huracán de Rada Tilly - Nebraska Ants 10 - 0 Kleszcze z lasu - Maquina Danada 9 - 0
FC Vyborg - Racing FC 2 - 2 FC Splügen - C.D. GESVER 0 - 2
Fink`s Banditter - fc dragasani 6 - 6 iniesta team - Baile Atha Cliath 0 - 5
comeon - harcosok63 7 - 0 Nk Gwozd - etxebarri 3 - 8
atletico alacant - NK Viska trava 5 - 0 Pauli FC - Čechie Dubeč 11 - 3
Struer F.C. - FK Žalgiris 6 - 0 FAPESA RACING TEAM - Stroelers 5 - 2
real sporting fiorentina - Shahter 10 - 4 FC Striking rockers - Los Chullas de Castilla 0 - 5
nacional welcome - Kick it. 10 - 1 Oteam - CARABOBO FC 6 - 0
FC Nacional - Kärppä 5 - 5 Os Maneta - AQUAE FLAVIAE 0 - 2
Crossing de Schaerbeek . - El ángel gris F.C 9 - 1 EL FRONTON - A.S.Fidanken 0 - 9
Telemarketing Nation - Cainii Rosii 6 - 4 Kolopetinitsa - ESSEF 4 - 1
rojolocura - The Rebels 5 - 0 Luque - Mariana F.C 1 - 10
Torpedo Epsilon - Zhel-dor (Mos.Obl.) 7 - 3 Beitar FC - Claps 10 - 3
Schinkelkade - Rayo de Padilla 13 - 0 WP Olkankolkka - Fc Bělidla 5 - 8
Los rayos - Anhui Huochetou 11 - 0 Energia - Milnoh 0 - 0
Maczugi Krosno - Athletic de Acosta 12 - 0 beagle - Cromos prá Troca 9 - 4
Olissipo Futebol Clube - Dragones F.C. 9 - 0 Boneco F. C. - goleadores 4 - 4
fc stadlkirchen - Charrua 11 - 2 vea cf - FC H.Fires 5 - 8
Sporting Estrada - Peon Ocho F.C 0 - 11 Stars FC - Juventud Antoniana 5 - 8
Razesii - AIK 10 - 2 nyampa-zampa - Anagennisi Artas F.C 9 - 4
Austria WBC - Motociclettababbeo 7 - 3 KKS Balerony - atletico oscar crack fc 4 - 7
Torpedo de Chiquitistán - Liberacion FC 10 - 3 Ball Magicians - P.F.C. LA RÚA 1 - 7
Round 6
Superstar Soccer - Tunas 10 - 0 Stiinta-Univ. - F.C. Infinito 0 - 5
KILLERS F.C - A.C. Lake Baikal 7 - 6 R.C. PHENIX - FC Cricova 1 - 6
Šumari - Rompe Cocos 7 - 6 pinkipoje - WPM Hustlers 5 - 1
DANFC - Scarlet Sails FC 4 - 9 Noeliuka FC - S. L. Caridade 7 - 2
chinarro´s club - IZK Taounate 10 - 0 F.C. AMIC - Esta es la U 8 - 4
Sao Lorenzo - FC Montana 0 - 0 Bierpower - aguias do bairro 0 - 4
Choricuas - Zenit Бары́саў 10 - 1 Supercampeones - FC POLY TIMISOARA 0 - 9
Jnvorio F.c. - Guadalajara 11 - 3 Tigres.F.C - Junior Dinosaurs 12 - 1
Nazaret - Independiente Santa fe 10 - 5 Ludza Latgol/NSS - Blue Lions 4 - 8
Alianza San Miguel - Trabzonspor 9 - 0 Ustronie - SW Harelbeke 1 - 10
Maquina Danada - Nebraska Ants 0 - 4 Huracán de Rada Tilly - Kleszcze z lasu 5 - 3
C.D. GESVER - Racing FC 3 - 0 FC Vyborg - FC Splügen 10 - 2
Baile Atha Cliath - fc dragasani 11 - 0 Fink`s Banditter - iniesta team 5 - 0
etxebarri - harcosok63 7 - 3 comeon - Nk Gwozd 0 - 0
Čechie Dubeč - NK Viska trava 5 - 0 atletico alacant - Pauli FC 3 - 8
Stroelers - FK Žalgiris 11 - 4 Struer F.C. - FAPESA RACING TEAM 9 - 0
Los Chullas de Castilla - Shahter 9 - 5 real sporting fiorentina - FC Striking rockers 8 - 2
CARABOBO FC - Kick it. 1 - 5 nacional welcome - Oteam 10 - 2
AQUAE FLAVIAE - Kärppä 3 - 0 FC Nacional - Os Maneta 5 - 7
A.S.Fidanken - El ángel gris F.C 11 - 1 Crossing de Schaerbeek . - EL FRONTON 11 - 0
ESSEF - Cainii Rosii 7 - 0 Telemarketing Nation - Kolopetinitsa 0 - 4
Mariana F.C - The Rebels 12 - 1 rojolocura - Luque 6 - 5
Claps - Zhel-dor (Mos.Obl.) 4 - 4 Torpedo Epsilon - Beitar FC 9 - 5
Fc Bělidla - Rayo de Padilla 11 - 0 Schinkelkade - WP Olkankolkka 8 - 2
Milnoh - Anhui Huochetou 12 - 0 Los rayos - Energia 9 - 2
Cromos prá Troca - Athletic de Acosta 13 - 0 Maczugi Krosno - beagle 10 - 2
goleadores - Dragones F.C. 8 - 0 Olissipo Futebol Clube - Boneco F. C. 2 - 13
FC H.Fires - Charrua 3 - 0 fc stadlkirchen - vea cf 8 - 5
Juventud Antoniana - Peon Ocho F.C 8 - 5 Sporting Estrada - Stars FC 0 - 13
Anagennisi Artas F.C - AIK 0 - 5 Razesii - nyampa-zampa 3 - 0
atletico oscar crack fc - Motociclettababbeo 5 - 6 Austria WBC - KKS Balerony 10 - 2
P.F.C. LA RÚA - Liberacion FC 11 - 1 Torpedo de Chiquitistán - Ball Magicians 0 - 0


Topscorers
Position Player Team Goals
  Dan Jørgensen   Esta es la U 38
  Ruperto Mazurkiewicz   nacional welcome 31
  Elías Stábile   FC Vyborg 27
  Paulian Vişoiu   Torpedo Epsilon 26
  Mathías Anchén   Crossing de Schaerbeek . 25
  Sandu Curuţiu   Boneco F. C. 23
  Alexandre Ramseyer   Tigres.F.C 23
  Denis Viacheslavovych   Stars FC 22
  Fanis Papanikolaou   Beitar FC 20
10º   Néstor Aquino   Los rayos 20


Heat Round: 6 Rounds
32th-finals

32.1 F.C. Infinito
5 - 9
R.C. PHENIX

32.2 pinkipoje
7 - 0
Scarlet Sails FC

32.3 F.C. AMIC
2 - 0
aguias do bairro

32.4 Choricuas
0 - 1
Jnvorio F.c.

32.5 Nazaret
9 - 3
Ustronie

32.6 Huracán de Rada Tilly
9 - 4
C.D. GESVER

32.7 Baile Atha Cliath
9 - 2
etxebarri

32.8 Pauli FC
0 - 4
FAPESA RACING TEAM

32.9 real sporting fiorentina
8 - 4
Oteam

32.10 AQUAE FLAVIAE
7 - 4
A.S.Fidanken

32.11 Telemarketing Nation
7 - 6
Mariana F.C

32.12 Torpedo Epsilon
5 - 8
Fc Bělidla

32.13 Milnoh
0 - 6
beagle

32.14 Boneco F. C.
0 - 4
FC H.Fires

32.15 Stars FC
5 - 1
AIK

32.16 Austria WBC
1 - 9
Torpedo de Chiquitistán

32.17 FC Cricova
9 - 5
Stiinta-Univ.

32.18 Noeliuka FC
8 - 6
WPM Hustlers

32.19 Bierpower
10 - 4
Esta es la U

32.20 Tigres.F.C
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

32.21 SW Harelbeke
7 - 8
Blue Lions

32.22 FC Vyborg
9 - 1
Kleszcze z lasu

32.23 comeon
0 - 0
Fink`s Banditter

32.24 Struer F.C.
4 - 0
Čechie Dubeč

32.25 nacional welcome
2 - 9
Los Chullas de Castilla

32.26 Crossing de Schaerbeek .
9 - 2
Os Maneta

32.27 rojolocura
4 - 1
Kolopetinitsa

32.28 Schinkelkade
1 - 0
Beitar FC

32.29 Maczugi Krosno
3 - 12
Los rayos

32.30 fc stadlkirchen
5 - 9
goleadores

32.31 Razesii
0 - 0
Juventud Antoniana

32.32 P.F.C. LA RÚA
2 - 1
atletico oscar crack fc

Round of 32

16.1 R.C. PHENIX
0 - 1
pinkipoje

16.2 F.C. AMIC
0 - 0
Jnvorio F.c.

16.3 Nazaret
1 - 0
Huracán de Rada Tilly

16.4 Baile Atha Cliath
2 - 0
FAPESA RACING TEAM

16.5 real sporting fiorentina
0 - 0
AQUAE FLAVIAE

16.6 Telemarketing Nation
0 - 2
Fc Bělidla

16.7 beagle
4 - 9
FC H.Fires

16.8 Stars FC
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

16.9 FC Cricova
4 - 0
Noeliuka FC

16.10 Bierpower
0 - 6
Tigres.F.C

16.11 Blue Lions
8 - 5
FC Vyborg

16.12 Fink`s Banditter
1 - 0
Struer F.C.

16.13 Los Chullas de Castilla
5 - 7
Crossing de Schaerbeek .

16.14 rojolocura
7 - 0
Schinkelkade

16.15 Los rayos
10 - 3
goleadores

16.16 Razesii
5 - 0
P.F.C. LA RÚA

Round of 16

8.1 pinkipoje
0 - 0
Jnvorio F.c.

8.2 Nazaret
0 - 0
Baile Atha Cliath

8.3 AQUAE FLAVIAE
0 - 0
Fc Bělidla

8.4 FC H.Fires
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

8.5 FC Cricova
0 - 0
Tigres.F.C

8.6 Blue Lions
0 - 0
Fink`s Banditter

8.7 Crossing de Schaerbeek .
0 - 0
rojolocura

8.8 Los rayos
0 - 0
Razesii

Quarter Finals

4.1 8.1
-
8.2

4.2 8.3
-
8.4

4.3 8.5
-
8.6

4.4 8.7
-
8.8

Semifinals

2.1 4.1
-
4.2

2.2 4.3
-
4.4

Final

1.1 2.1
-
2.2



List of registered
1.     Nazaret → ES
2.     Torpedo de Chiquitistán → ES
3.     real sporting fiorentina → ES
4.     Sporting Estrada → ES
5.     nyampa-zampa → ES
6.     KILLERS F.C → ES
7.     C.D. GESVER → ES
8.     vea cf → ES
9.     Telemarketing Nation → ES
10.     Noeliuka FC → ES
11.     atletico oscar crack fc → ES
12.     etxebarri → ES
13.     iniesta team → ES
14.     P.F.C. LA RÚA → ES
15.     Oteam → ES
16.     atletico alacant → ES
17.     chinarro´s club → ES
18.     Milnoh → ES
19.     Blue Lions → RO
20.     FC POLY TIMISOARA → RO
21.     Stiinta-Univ. → RO
22.     fc dragasani → RO
23.     F.C. AMIC → RO
24.     DANFC → RO
25.     Razesii → RO
26.     Cainii Rosii → RO
27.     Ball Magicians → RO
28.     FC Nacional → RO
29.     rojolocura → AR
30.     EL FRONTON → AR
31.     Boneco F. C. → AR
32.     Juventud Antoniana → AR
33.     Superstar Soccer → AR
34.     Sao Lorenzo → AR
35.     Huracán de Rada Tilly → AR
36.     AQUAE FLAVIAE → PT
37.     Olissipo Futebol Clube → PT
38.     Cromos prá Troca → PT
39.     ESSEF → PT
40.     aguias do bairro → PT
41.     Maquina Danada → PT
42.     S. L. Caridade → PT
43.     Jnvorio F.c. → IT
44.     Motociclettababbeo → IT
45.     F.C. Infinito → IT
46.     A.C. Lake Baikal → IT
47.     A.S.Fidanken → IT
48.     Claps → IT
49.     Maczugi Krosno → PL
50.     pinkipoje → PL
51.     Ustronie → PL
52.     KKS Balerony → PL
53.     Kleszcze z lasu → PL
54.     goleadores → PE
55.     Alianza San Miguel → PE
56.     Esta es la U → PE
57.     Struer F.C. → DK
58.     Fink`s Banditter → DK
59.     comeon → DK
60.     Kick it. → DK
61.     Crossing de Schaerbeek . → BE
62.     SW Harelbeke → BE
63.     Stroelers → BE
64.     WPM Hustlers → CH
65.     Bierpower → CH
66.     FC Splügen → CH
67.     Čechie Dubeč → CZ
68.     Fc Bělidla → CZ
69.     FC H.Fires → CZ
70.     Los rayos → PY
71.     Luque → PY
72.     Liberacion FC → PY
73.     WP Olkankolkka → FI
74.     Stars FC → FI
75.     Kärppä → FI
76.     Energia → RU
77.     Zhel-dor (Mos.Obl.) → RU
78.     FC Vyborg → RU
79.     Kolopetinitsa → GR
80.     beagle → GR
81.     Anagennisi Artas F.C → GR
82.     Pauli FC → AT
83.     fc stadlkirchen → AT
84.     Austria WBC → AT
85.     Os Maneta → BR
86.     Charrua → BR
87.     Tigres.F.C → UY
88.     nacional welcome → UY
89.     Rompe Cocos → UY
90.     NK Viska trava → SI
91.     FC Striking rockers → SI
92.     Nk Gwozd → SI
93.     Baile Atha Cliath → DE
94.     Torpedo Epsilon → DE
95.     Peon Ocho F.C → CL
96.     Choricuas → CL
97.     CARABOBO FC → VE
98.     Dragones F.C. → VE
99.     Racing FC → EURO
100.     El ángel gris F.C → EURO
101.     Supercampeones → CO
102.     Independiente Santa fe → CO
103.     FAPESA RACING TEAM → MX
104.     Guadalajara → MX
105.     Schinkelkade → NL
106.     Mariana F.C → NL
107.     R.C. PHENIX → FR
108.     harcosok63 → HU
109.     Nebraska Ants → US
110.     FC Montana → BG
111.     The Rebels → IE
112.     FC Cricova → MD
113.     Junior Dinosaurs → NO
114.     Ludza Latgol/NSS → LV
115.     AIK → SE
116.     Trabzonspor → TR
117.     Šumari → HR
118.     FK Žalgiris → LT
119.     Scarlet Sails FC → GB
120.     Shahter → UA
121.     Los Chullas de Castilla → EC
122.     Tunas → RS
123.     Beitar FC → IL
124.     Athletic de Acosta → CR
125.     Rayo de Padilla → BO
126.     Zenit Бары́саў → BY
127.     IZK Taounate → MA
128.     Anhui Huochetou → CN
General information & Rules
01.  España → 18 Teams
02.  România → 10 Teams
03.  Argentina → 7 Teams
04.  Portugal → 7 Teams
05.  Italia → 6 Teams
06.  Polska → 5 Teams
07.  Perú → 3 Teams
08.  Danmark → 4 Teams
09.  België → 3 Teams
10.  Schweiz → 3 Teams
11.  Česká republika → 3 Teams
12.  Paraguay → 3 Teams
13.  Suomi → 3 Teams
14.  Rossiya → 3 Teams
15.  Hellas → 3 Teams
16.  Österreich → 3 Teams
17.  Brasil → 2 Teams
18.  Uruguay → 3 Teams
19.  Slovenija → 3 Teams
20.  Deutschland → 2 Teams
21.  Chile → 2 Teams
22.  Venezuela → 2 Teams
23.  Global PRO → 2 Teams
24.  Colombia → 2 Teams
25.  México → 2 Teams
26.  Nederland → 2 Teams
27.  France → 1 Teams
28.  Magyarország → 1 Teams
29.  USA → 1 Teams
30.  Bulgaria → 1 Teams
31.  Ireland → 1 Teams
32.  Moldova → 1 Teams
33.  Norge → 1 Teams
34.  Latvija → 1 Teams
35.  Sverige → 1 Teams
36.  Türkiye → 1 Teams
37.  Hrvatska → 1 Teams
38.  Lietuva → 1 Teams
39.  England → 1 Teams
40.  Ukraina → 1 Teams
41.  Ecuador → 1 Teams
42.  Srbija → 1 Teams
43.  Israel → 1 Teams
44.  Costa Rica → 1 Teams
45.  Bolivia → 1 Teams
46.  Belarus → 1 Teams
47.  Al-Maghrib → 1 Teams
48.  China → 1 Teams

First slot:
- 1st option: For the champion of First division.

Second slot:
- 1st option: For the champion of the Cup.
- 2nd option: For the runner-up of the Cup.
- 3rd option: For the team who finished in the second position of First division.

Third slot:
- 1st option: For the team who finished in the second position of First division.
- 2nd option: For the team who finished in the third position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fourth position of First division.

Fourth slot:
- 1st option: For the runner-up of the Cup.
- 2nd option: For the team who finished in the third position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fourth position of First division.
- 4th option: For the team who finished in the fifth position of First division.

Fifth slot:
- 1st option: For the team who finished in the third position of First division.
- 2nd option: For the team who finished in the fourth position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fifth position of First division.
- 4th option: For the team who finished in the sixth position of First division.
- 5th option: For the team who finished in the seventh position of First division.

Slots and order of options, general rules:
Each country has an specific number of slots, for now slot numbers depends on the users and divisions of the country (in the future we want to make another type of rank). These slots are given out following the order of options, It means that if the first option is already qualified or it's a bot team then the system goes to the next option until each slot is filled with one team in all slots of this specific country



 
Back

Up




 Teams: 16.464 · Online: 3
Choose your language →
You are in US-EN 
 
 
ProFurgol.com ®
Privacy Statement - 0.328 - Legal Matters