· Start → Tournaments: Tournament data ; Help ;

Tournament data: International Champions PRO league
Name :    International Champions PRO league
For :    First team
Start date :    30-09-2016 16:00:00
Number of teams :    128
Rounds :    13
Start heat round :    7
Groups :    32

Tournament champion



giant taifuns





Jardins Parede



Groups
GROUP 1
Team name PTS F-A P W D L
 SV Zulte-Waregem 16 37 - 5 (+32) 6 5 1 0
 Brøndby IF 10 15 - 10 (+5) 6 3 1 2
 Deportivo Valencia FC 9 20 - 27 (-7) 6 3 0 3
 Latinos of New York 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 2
Team name PTS F-A P W D L
 Torpedo de Chiquitistán 15 47 - 12 (+35) 6 5 0 1
 Jardins Parede 15 35 - 13 (+22) 6 5 0 1
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 6 8 - 27 (-19) 6 2 0 4
 FC Chirileu 0 6 - 44 (-38) 6 0 0 6
GROUP 3
Team name PTS F-A P W D L
 FC Christkindl 15 40 - 10 (+30) 6 5 0 1
 R.C. PHENIX 12 29 - 31 (-2) 6 4 0 2
 N.K d u g a v e 9 25 - 27 (-2) 6 3 0 3
 TIGRECAPO 0 11 - 37 (-26) 6 0 0 6
GROUP 4
Team name PTS F-A P W D L
 KoffiShop 18 24 - 0 (+24) 6 6 0 0
 Villaggio City 9 29 - 16 (+13) 6 3 0 3
 Nk Gwozd 6 16 - 31 (-15) 6 2 0 4
 Keraimtso 3 13 - 35 (-22) 6 1 0 5
GROUP 5
Team name PTS F-A P W D L
 C.S.Emelec 13 35 - 15 (+20) 6 4 1 1
 Jnvorio F.c. 12 42 - 28 (+14) 6 4 0 2
 Iluminaty 10 43 - 18 (+25) 6 3 1 2
 AC Carmel City 0 0 - 59 (-59) 6 0 0 6
GROUP 6
Team name PTS F-A P W D L
 pinkipoje 18 41 - 10 (+31) 6 6 0 0
 Agapito fobal clú 12 30 - 16 (+14) 6 4 0 2
 Vienuolika 6 14 - 29 (-15) 6 2 0 4
 FC Striking Rockers 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 7
Team name PTS F-A P W D L
 Nazaret 16 29 - 0 (+29) 6 5 1 0
 comeon 13 31 - 1 (+30) 6 4 1 1
 Esporte Clube Pernambuco 6 10 - 39 (-29) 6 2 0 4
 FC Internazionale 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 8
Team name PTS F-A P W D L
 rojolocura 15 37 - 19 (+18) 6 5 0 1
 Don Mario 12 42 - 26 (+16) 6 4 0 2
 Malmo_Redwings 6 25 - 35 (-10) 6 2 0 4
 Watford 3 19 - 43 (-24) 6 1 0 5
GROUP 9
Team name PTS F-A P W D L
 FAPESA RACING TEAM 18 47 - 2 (+45) 6 6 0 0
 Lynton United 10 26 - 25 (+1) 6 3 1 2
 Juventud Antoniana 4 12 - 28 (-16) 6 1 1 4
 筋肉神殿 3 12 - 42 (-30) 6 1 0 5
GROUP 10
Team name PTS F-A P W D L
 Torpedo Epsilon 16 33 - 6 (+27) 6 5 1 0
 SW Harelbeke 13 38 - 15 (+23) 6 4 1 1
 zwaagwesteinde 6 24 - 22 (+2) 6 2 0 4
 Nigomaster 0 10 - 62 (-52) 6 0 0 6
GROUP 11
Team name PTS F-A P W D L
 C.D. Tenerife 16 36 - 1 (+35) 6 5 1 0
 Ustronie 11 27 - 13 (+14) 6 3 2 1
 Kinizsi 7 27 - 9 (+18) 6 2 1 3
 OFK Podunavlje 0 4 - 71 (-67) 6 0 0 6
GROUP 12
Team name PTS F-A P W D L
 etxebarri 16 44 - 10 (+34) 6 5 1 0
 EL FRONTON 10 36 - 19 (+17) 6 3 1 2
 Cruz Azul 9 21 - 28 (-7) 6 3 0 3
 Dogo Argentino 0 3 - 47 (-44) 6 0 0 6
GROUP 13
Team name PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 18 46 - 0 (+46) 6 6 0 0
 AQUAE FLAVIAE 12 36 - 20 (+16) 6 4 0 2
 Drusti 6 22 - 38 (-16) 6 2 0 4
 Anestazi Club 0 9 - 55 (-46) 6 0 0 6
GROUP 14
Team name PTS F-A P W D L
 Kolopetinitsa 15 47 - 22 (+25) 6 5 0 1
 FC Loverpool 12 31 - 32 (-1) 6 4 0 2
 Blue Lions 9 43 - 34 (+9) 6 3 0 3
 FC Montana 0 12 - 45 (-33) 6 0 0 6
GROUP 15
Team name PTS F-A P W D L
 Salmonetes 18 25 - 5 (+20) 6 6 0 0
 1. FC Hümörbomben 12 28 - 13 (+15) 6 4 0 2
 Scampi 6 10 - 21 (-11) 6 2 0 4
 坎通纳禁卫军 0 12 - 36 (-24) 6 0 0 6
GROUP 16
Team name PTS F-A P W D L
 Adriatica 18 58 - 16 (+42) 6 6 0 0
 GNK Dinamo Zagreb 10 37 - 34 (+3) 6 3 1 2
 F.C. AMIC 7 31 - 33 (-2) 6 2 1 3
 Sport Angels 0 19 - 62 (-43) 6 0 0 6
GROUP 17
Team name PTS F-A P W D L
 Colo-Colo 16 37 - 9 (+28) 6 5 1 0
 Royal Republic FC 10 30 - 22 (+8) 6 3 1 2
 krystym cugir 9 29 - 21 (+8) 6 3 0 3
 IK Zvaigznes 0 10 - 54 (-44) 6 0 0 6
GROUP 18
Team name PTS F-A P W D L
 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 15 34 - 11 (+23) 6 5 0 1
 Amazzoni 12 22 - 17 (+5) 6 4 0 2
 Los rayos 9 26 - 30 (-4) 6 3 0 3
 Cthulhu FC 0 2 - 26 (-24) 6 0 0 6
GROUP 19
Team name PTS F-A P W D L
 Heart Of Anton 13 37 - 2 (+35) 6 4 1 1
 giant taifuns 13 25 - 11 (+14) 6 4 1 1
 schoppies 9 33 - 18 (+15) 6 3 0 3
 Zenit Бабруйск 0 0 - 64 (-64) 6 0 0 6
GROUP 20
Team name PTS F-A P W D L
 Charrua 18 50 - 1 (+49) 6 6 0 0
 Deportivo Táchira FC 12 35 - 27 (+8) 6 4 0 2
 Madocsai Herok 6 25 - 26 (-1) 6 2 0 4
 Tecnovia 0 0 - 56 (-56) 6 0 0 6
GROUP 21
Team name PTS F-A P W D L
 Zafiro 13 38 - 18 (+20) 6 4 1 1
 F.C. Infinito 10 33 - 20 (+13) 6 3 1 2
 Peon Ocho F.C 10 16 - 19 (-3) 6 3 1 2
 harcosok63 1 12 - 42 (-30) 6 0 1 5
GROUP 22
Team name PTS F-A P W D L
 Junior Dinosaurs 18 56 - 9 (+47) 6 6 0 0
 Os Maneta 12 39 - 22 (+17) 6 4 0 2
 New Galactic 6 26 - 42 (-16) 6 2 0 4
 FK DAINAVA 0 18 - 66 (-48) 6 0 0 6
GROUP 23
Team name PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 13 38 - 9 (+29) 6 4 1 1
 COBRELEX F.C 13 43 - 17 (+26) 6 4 1 1
 beagle 9 19 - 39 (-20) 6 3 0 3
 Zerringa Team 0 11 - 46 (-35) 6 0 0 6
GROUP 24
Team name PTS F-A P W D L
 Heroes FC 15 38 - 18 (+20) 6 5 0 1
 fc stadlkirchen 12 33 - 11 (+22) 6 4 0 2
 Crossing de Schaerbeek . 9 38 - 26 (+12) 6 3 0 3
 Los amigos de Saguenay 0 3 - 57 (-54) 6 0 0 6
GROUP 25
Team name PTS F-A P W D L
 AL Milan 18 56 - 25 (+31) 6 6 0 0
 KILLERS F.C 12 34 - 23 (+11) 6 4 0 2
 Bohemian FC 3 24 - 35 (-11) 6 1 0 5
 Los Chullas de Castilla 3 14 - 45 (-31) 6 1 0 5
GROUP 26
Team name PTS F-A P W D L
 FC Vinc 16 41 - 2 (+39) 6 5 1 0
 US Romana 10 33 - 12 (+21) 6 3 1 2
 Cromos prá Troca 8 25 - 18 (+7) 6 2 2 2
 XDEVILSXX 0 0 - 67 (-67) 6 0 0 6
GROUP 27
Team name PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 10 38 - 28 (+10) 6 3 1 2
 Boneco F. C. 10 22 - 21 (+1) 6 3 1 2
 Millonarios F.C.R. 9 41 - 29 (+12) 6 3 0 3
 Cunday F.C. 6 19 - 42 (-23) 6 2 0 4
GROUP 28
Team name PTS F-A P W D L
 F.C. Biolese 14 44 - 8 (+36) 6 4 2 0
 Les ARAVIS 11 22 - 15 (+7) 6 3 2 1
 El Tanín FC 8 20 - 23 (-3) 6 2 2 2
 United of Hamburg 0 2 - 42 (-40) 6 0 0 6
GROUP 29
Team name PTS F-A P W D L
 furaredes 15 36 - 11 (+25) 6 5 0 1
 Gaelic Hamburg Football... 9 33 - 17 (+16) 6 3 0 3
 C.D. Saprissa 9 27 - 24 (+3) 6 3 0 3
 AS Agen 3 5 - 49 (-44) 6 1 0 5
GROUP 30
Team name PTS F-A P W D L
 Independiente Santa fe 18 41 - 5 (+36) 6 6 0 0
 FC Viper x 12 46 - 11 (+35) 6 4 0 2
 FC Lyhty 6 17 - 30 (-13) 6 2 0 4
 Sporting Clube de Gondomar 0 1 - 59 (-58) 6 0 0 6
GROUP 31
Team name PTS F-A P W D L
 Palmeiras de Chocolate F7 18 40 - 7 (+33) 6 6 0 0
 F.C.Caisamar 10 27 - 17 (+10) 6 3 1 2
 Maczugi Krosno 4 14 - 31 (-17) 6 1 1 4
 Čechie Dubeč 3 9 - 35 (-26) 6 1 0 5
GROUP 32
Team name PTS F-A P W D L
 Quattro Pini 13 32 - 11 (+21) 6 4 1 1
 Bierpower 12 18 - 15 (+3) 6 4 0 2
 Stiinta-Univ. 8 17 - 16 (+1) 6 2 2 2
 Untura in Damigeana 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5


Matches
Round 1
Brøndby IF - SV Zulte-Waregem 0 - 5 Deportivo Valencia FC - Latinos of New York 5 - 0
Torpedo de Chiquitistán - Jardins Parede 1 - 3 FC Chirileu - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 5
TIGRECAPO - FC Christkindl 2 - 7 N.K d u g a v e - R.C. PHENIX 9 - 0
Villaggio City - KoffiShop 0 - 5 Keraimtso - Nk Gwozd 3 - 7
Jnvorio F.c. - C.S.Emelec 2 - 8 Iluminaty - AC Carmel City 11 - 0
Agapito fobal clú - pinkipoje 3 - 7 Vienuolika - FC Striking Rockers 5 - 0
Nazaret - comeon 1 - 0 FC Internazionale - Esporte Clube Pernambuco 0 - 5
Malmo_Redwings - Don Mario 2 - 7 rojolocura - Watford 5 - 1
FAPESA RACING TEAM - Juventud Antoniana 5 - 0 Lynton United - 筋肉神殿 7 - 4
SW Harelbeke - Torpedo Epsilon 2 - 2 Nigomaster - zwaagwesteinde 2 - 13
C.D. Tenerife - Kinizsi 3 - 0 Ustronie - OFK Podunavlje 12 - 1
etxebarri - Cruz Azul 7 - 3 EL FRONTON - Dogo Argentino 10 - 0
Struer F.C. - AQUAE FLAVIAE 5 - 0 Drusti - Anestazi Club 12 - 1
Blue Lions - Kolopetinitsa 12 - 2 FC Loverpool - FC Montana 4 - 2
Salmonetes - 坎通纳禁卫军 7 - 0 1. FC Hümörbomben - Scampi 7 - 2
F.C. AMIC - Adriatica 3 - 5 GNK Dinamo Zagreb - Sport Angels 11 - 2
Colo-Colo - Royal Republic FC 7 - 0 krystym cugir - IK Zvaigznes 11 - 2
FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - Los rayos 9 - 4 Amazzoni - Cthulhu FC 3 - 2
giant taifuns - Heart Of Anton 2 - 0 schoppies - Zenit Бабруйск 11 - 0
Madocsai Herok - Charrua 0 - 5 Deportivo Táchira FC - Tecnovia 10 - 0
Zafiro - F.C. Infinito 9 - 1 harcosok63 - Peon Ocho F.C 0 - 3
Junior Dinosaurs - New Galactic 10 - 1 Os Maneta - FK DAINAVA 14 - 1
Tigres.F.C - COBRELEX F.C 0 - 0 beagle - Zerringa Team 5 - 3
Crossing de Schaerbeek . - fc stadlkirchen 0 - 3 Heroes FC - Los amigos de Saguenay 11 - 0
KILLERS F.C - Bohemian FC 4 - 0 Los Chullas de Castilla - AL Milan 3 - 8
US Romana - Cromos prá Troca 0 - 0 FC Vinc - XDEVILSXX 12 - 0
nyampa-zampa - Boneco F. C. 8 - 3 Cunday F.C. - Millonarios F.C.R. 1 - 9
El Tanín FC - F.C. Biolese 3 - 3 Les ARAVIS - United of Hamburg 7 - 1
furaredes - AS Agen 11 - 2 C.D. Saprissa - Gaelic Hamburg Football... 2 - 9
Independiente Santa fe - FC Viper x 2 - 0 Sporting Clube de Gondomar - FC Lyhty 0 - 8
Maczugi Krosno - Čechie Dubeč 0 - 4 Palmeiras de Chocolate F7 - F.C.Caisamar 8 - 0
Bierpower - Quattro Pini 3 - 0 Stiinta-Univ. - Untura in Damigeana 0 - 0
Round 2
Latinos of New York - Brøndby IF 0 - 5 SV Zulte-Waregem - Deportivo Valencia FC 12 - 1
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Torpedo de Chiquitistán 1 - 9 Jardins Parede - FC Chirileu 13 - 1
R.C. PHENIX - TIGRECAPO 7 - 6 FC Christkindl - N.K d u g a v e 11 - 3
Nk Gwozd - Villaggio City 0 - 6 KoffiShop - Keraimtso 6 - 0
AC Carmel City - Jnvorio F.c. 0 - 11 C.S.Emelec - Iluminaty 0 - 0
FC Striking Rockers - Agapito fobal clú 0 - 5 pinkipoje - Vienuolika 9 - 2
Esporte Clube Pernambuco - Nazaret 0 - 9 comeon - FC Internazionale 5 - 0
Watford - Malmo_Redwings 8 - 4 Don Mario - rojolocura 5 - 8
筋肉神殿 - FAPESA RACING TEAM 0 - 7 Juventud Antoniana - Lynton United 1 - 8
zwaagwesteinde - SW Harelbeke 0 - 6 Torpedo Epsilon - Nigomaster 9 - 0
OFK Podunavlje - C.D. Tenerife 0 - 13 Kinizsi - Ustronie 1 - 1
Dogo Argentino - etxebarri 1 - 10 Cruz Azul - EL FRONTON 6 - 5
Anestazi Club - Struer F.C. 0 - 7 AQUAE FLAVIAE - Drusti 9 - 2
FC Montana - Blue Lions 2 - 7 Kolopetinitsa - FC Loverpool 11 - 1
Scampi - Salmonetes 0 - 5 坎通纳禁卫军 - 1. FC Hümörbomben 4 - 5
Sport Angels - F.C. AMIC 2 - 12 Adriatica - GNK Dinamo Zagreb 10 - 3
IK Zvaigznes - Colo-Colo 4 - 8 Royal Republic FC - krystym cugir 0 - 9
Cthulhu FC - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 0 - 5 Los rayos - Amazzoni 5 - 9
Zenit Бабруйск - giant taifuns 0 - 8 Heart Of Anton - schoppies 7 - 0
Tecnovia - Madocsai Herok 0 - 8 Charrua - Deportivo Táchira FC 11 - 0
Peon Ocho F.C - Zafiro 0 - 0 F.C. Infinito - harcosok63 7 - 2
FK DAINAVA - Junior Dinosaurs 2 - 13 New Galactic - Os Maneta 2 - 7
Zerringa Team - Tigres.F.C 0 - 5 COBRELEX F.C - beagle 4 - 8
Los amigos de Saguenay - Crossing de Schaerbeek . 0 - 10 fc stadlkirchen - Heroes FC 3 - 5
AL Milan - KILLERS F.C 10 - 5 Bohemian FC - Los Chullas de Castilla 10 - 2
XDEVILSXX - US Romana 0 - 12 Cromos prá Troca - FC Vinc 2 - 9
Millonarios F.C.R. - nyampa-zampa 6 - 11 Boneco F. C. - Cunday F.C. 7 - 1
United of Hamburg - El Tanín FC 0 - 4 F.C. Biolese - Les ARAVIS 11 - 2
Gaelic Hamburg Football... - furaredes 0 - 4 AS Agen - C.D. Saprissa 0 - 9
FC Lyhty - Independiente Santa fe 0 - 1 FC Viper x - Sporting Clube de Gondomar 12 - 0
F.C.Caisamar - Maczugi Krosno 7 - 1 Čechie Dubeč - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 3
Untura in Damigeana - Bierpower 0 - 5 Quattro Pini - Stiinta-Univ. 7 - 7
Round 3
Latinos of New York - SV Zulte-Waregem 0 - 5 Deportivo Valencia FC - Brøndby IF 0 - 5
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Jardins Parede 0 - 5 FC Chirileu - Torpedo de Chiquitistán 4 - 9
R.C. PHENIX - FC Christkindl 2 - 0 N.K d u g a v e - TIGRECAPO 1 - 0
Nk Gwozd - KoffiShop 0 - 4 Keraimtso - Villaggio City 3 - 10
AC Carmel City - C.S.Emelec 0 - 13 Iluminaty - Jnvorio F.c. 6 - 7
FC Striking Rockers - pinkipoje 0 - 5 Vienuolika - Agapito fobal clú 0 - 11
Esporte Clube Pernambuco - comeon 0 - 12 FC Internazionale - Nazaret 0 - 5
Watford - Don Mario 4 - 7 rojolocura - Malmo_Redwings 7 - 5
筋肉神殿 - Juventud Antoniana 6 - 4 Lynton United - FAPESA RACING TEAM 0 - 6
zwaagwesteinde - Torpedo Epsilon 1 - 3 Nigomaster - SW Harelbeke 2 - 13
OFK Podunavlje - Kinizsi 0 - 12 Ustronie - C.D. Tenerife 1 - 1
Dogo Argentino - Cruz Azul 1 - 6 EL FRONTON - etxebarri 0 - 0
Anestazi Club - AQUAE FLAVIAE 2 - 11 Drusti - Struer F.C. 0 - 7
FC Montana - Kolopetinitsa 3 - 8 FC Loverpool - Blue Lions 10 - 4
Scampi - 坎通纳禁卫军 3 - 1 1. FC Hümörbomben - Salmonetes 0 - 4
Sport Angels - Adriatica 3 - 12 GNK Dinamo Zagreb - F.C. AMIC 3 - 1
IK Zvaigznes - Royal Republic FC 2 - 8 krystym cugir - Colo-Colo 0 - 5
Cthulhu FC - Los rayos 0 - 5 Amazzoni - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 5 - 0
Zenit Бабруйск - Heart Of Anton 0 - 12 schoppies - giant taifuns 0 - 2
Tecnovia - Charrua 0 - 10 Deportivo Táchira FC - Madocsai Herok 8 - 4
Peon Ocho F.C - F.C. Infinito 2 - 0 harcosok63 - Zafiro 1 - 10
FK DAINAVA - New Galactic 6 - 7 Os Maneta - Junior Dinosaurs 0 - 1
Zerringa Team - COBRELEX F.C 3 - 11 beagle - Tigres.F.C 2 - 13
Los amigos de Saguenay - fc stadlkirchen 2 - 7 Heroes FC - Crossing de Schaerbeek . 7 - 5
AL Milan - Bohemian FC 11 - 3 Los Chullas de Castilla - KILLERS F.C 2 - 9
XDEVILSXX - Cromos prá Troca 0 - 11 FC Vinc - US Romana 2 - 0
Millonarios F.C.R. - Boneco F. C. 2 - 3 Cunday F.C. - nyampa-zampa 7 - 5
United of Hamburg - F.C. Biolese 0 - 10 Les ARAVIS - El Tanín FC 5 - 0
Gaelic Hamburg Football... - AS Agen 10 - 0 C.D. Saprissa - furaredes 0 - 4
FC Lyhty - FC Viper x 0 - 10 Sporting Clube de Gondomar - Independiente Santa fe 0 - 11
F.C.Caisamar - Čechie Dubeč 8 - 1 Palmeiras de Chocolate F7 - Maczugi Krosno 9 - 3
Untura in Damigeana - Quattro Pini 0 - 5 Stiinta-Univ. - Bierpower 1 - 4
Round 4
SV Zulte-Waregem - Brøndby IF 0 - 0 Latinos of New York - Deportivo Valencia FC 0 - 5
Jardins Parede - Torpedo de Chiquitistán 2 - 11 Zhel-dor (Mos.Obl.) - FC Chirileu 1 - 0
FC Christkindl - TIGRECAPO 5 - 0 R.C. PHENIX - N.K d u g a v e 8 - 4
KoffiShop - Villaggio City 3 - 0 Nk Gwozd - Keraimtso 8 - 3
C.S.Emelec - Jnvorio F.c. 3 - 9 AC Carmel City - Iluminaty 0 - 11
pinkipoje - Agapito fobal clú 8 - 4 FC Striking Rockers - Vienuolika 0 - 5
comeon - Nazaret 0 - 0 Esporte Clube Pernambuco - FC Internazionale 5 - 0
Don Mario - Malmo_Redwings 9 - 4 Watford - rojolocura 2 - 9
Juventud Antoniana - FAPESA RACING TEAM 0 - 8 筋肉神殿 - Lynton United 1 - 9
Torpedo Epsilon - SW Harelbeke 9 - 3 zwaagwesteinde - Nigomaster 10 - 4
Kinizsi - C.D. Tenerife 0 - 2 OFK Podunavlje - Ustronie 3 - 10
Cruz Azul - etxebarri 3 - 6 Dogo Argentino - EL FRONTON 0 - 10
AQUAE FLAVIAE - Struer F.C. 0 - 5 Anestazi Club - Drusti 2 - 6
Kolopetinitsa - Blue Lions 10 - 5 FC Montana - FC Loverpool 2 - 8
坎通纳禁卫军 - Salmonetes 5 - 6 Scampi - 1. FC Hümörbomben 1 - 5
Adriatica - F.C. AMIC 10 - 0 Sport Angels - GNK Dinamo Zagreb 4 - 8
Royal Republic FC - Colo-Colo 4 - 4 IK Zvaigznes - krystym cugir 1 - 9
Los rayos - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 2 - 10 Cthulhu FC - Amazzoni 0 - 3
Heart Of Anton - giant taifuns 0 - 0 Zenit Бабруйск - schoppies 0 - 11
Charrua - Madocsai Herok 7 - 1 Tecnovia - Deportivo Táchira FC 0 - 11
F.C. Infinito - Zafiro 12 - 1 Peon Ocho F.C - harcosok63 9 - 1
New Galactic - Junior Dinosaurs 2 - 9 FK DAINAVA - Os Maneta 3 - 10
COBRELEX F.C - Tigres.F.C 5 - 0 Zerringa Team - beagle 0 - 1
fc stadlkirchen - Crossing de Schaerbeek . 11 - 2 Los amigos de Saguenay - Heroes FC 0 - 9
Bohemian FC - KILLERS F.C 3 - 5 AL Milan - Los Chullas de Castilla 11 - 2
Cromos prá Troca - US Romana 1 - 9 XDEVILSXX - FC Vinc 0 - 9
Boneco F. C. - nyampa-zampa 0 - 0 Millonarios F.C.R. - Cunday F.C. 10 - 2
F.C. Biolese - El Tanín FC 12 - 2 United of Hamburg - Les ARAVIS 0 - 5
AS Agen - furaredes 1 - 8 Gaelic Hamburg Football... - C.D. Saprissa 9 - 2
FC Viper x - Independiente Santa fe 5 - 7 FC Lyhty - Sporting Clube de Gondomar 8 - 0
Čechie Dubeč - Maczugi Krosno 0 - 5 F.C.Caisamar - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 2
Quattro Pini - Bierpower 10 - 1 Untura in Damigeana - Stiinta-Univ. 0 - 5
Round 5
Brøndby IF - Latinos of New York 5 - 0 Deportivo Valencia FC - SV Zulte-Waregem 4 - 10
Torpedo de Chiquitistán - Zhel-dor (Mos.Obl.) 6 - 1 FC Chirileu - Jardins Parede 0 - 5
TIGRECAPO - R.C. PHENIX 3 - 9 N.K d u g a v e - FC Christkindl 0 - 8
Villaggio City - Nk Gwozd 12 - 1 Keraimtso - KoffiShop 0 - 3
Jnvorio F.c. - AC Carmel City 11 - 0 Iluminaty - C.S.Emelec 4 - 9
Agapito fobal clú - FC Striking Rockers 5 - 0 Vienuolika - pinkipoje 1 - 7
Nazaret - Esporte Clube Pernambuco 9 - 0 FC Internazionale - comeon 0 - 5
Malmo_Redwings - Watford 9 - 4 rojolocura - Don Mario 8 - 5
FAPESA RACING TEAM - 筋肉神殿 9 - 1 Lynton United - Juventud Antoniana 1 - 1
SW Harelbeke - zwaagwesteinde 1 - 0 Nigomaster - Torpedo Epsilon 0 - 4
C.D. Tenerife - OFK Podunavlje 11 - 0 Ustronie - Kinizsi 3 - 1
etxebarri - Dogo Argentino 10 - 1 EL FRONTON - Cruz Azul 9 - 2
Struer F.C. - Anestazi Club 11 - 0 Drusti - AQUAE FLAVIAE 2 - 8
Blue Lions - FC Montana 9 - 2 FC Loverpool - Kolopetinitsa 0 - 7
Salmonetes - Scampi 2 - 0 1. FC Hümörbomben - 坎通纳禁卫军 11 - 1
F.C. AMIC - Sport Angels 8 - 6 GNK Dinamo Zagreb - Adriatica 5 - 10
Colo-Colo - IK Zvaigznes 8 - 1 krystym cugir - Royal Republic FC 0 - 8
FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - Cthulhu FC 5 - 0 Amazzoni - Los rayos 2 - 5
giant taifuns - Zenit Бабруйск 10 - 0 schoppies - Heart Of Anton 0 - 6
Madocsai Herok - Tecnovia 7 - 0 Deportivo Táchira FC - Charrua 0 - 7
Zafiro - Peon Ocho F.C 9 - 0 harcosok63 - F.C. Infinito 4 - 4
Junior Dinosaurs - FK DAINAVA 13 - 2 Os Maneta - New Galactic 6 - 5
Tigres.F.C - Zerringa Team 12 - 2 beagle - COBRELEX F.C 3 - 11
Crossing de Schaerbeek . - Los amigos de Saguenay 11 - 1 Heroes FC - fc stadlkirchen 2 - 0
KILLERS F.C - AL Milan 6 - 7 Los Chullas de Castilla - Bohemian FC 4 - 2
US Romana - XDEVILSXX 12 - 0 FC Vinc - Cromos prá Troca 0 - 0
nyampa-zampa - Millonarios F.C.R. 9 - 5 Cunday F.C. - Boneco F. C. 1 - 6
El Tanín FC - United of Hamburg 8 - 0 Les ARAVIS - F.C. Biolese 0 - 0
furaredes - Gaelic Hamburg Football... 7 - 4 C.D. Saprissa - AS Agen 10 - 0
Independiente Santa fe - FC Lyhty 9 - 0 Sporting Clube de Gondomar - FC Viper x 1 - 9
Maczugi Krosno - F.C.Caisamar 2 - 2 Palmeiras de Chocolate F7 - Čechie Dubeč 9 - 1
Bierpower - Untura in Damigeana 5 - 0 Stiinta-Univ. - Quattro Pini 0 - 5
Round 6
SV Zulte-Waregem - Latinos of New York 5 - 0 Brøndby IF - Deportivo Valencia FC 0 - 5
Jardins Parede - Zhel-dor (Mos.Obl.) 7 - 0 Torpedo de Chiquitistán - FC Chirileu 11 - 1
FC Christkindl - R.C. PHENIX 9 - 3 TIGRECAPO - N.K d u g a v e 0 - 8
KoffiShop - Nk Gwozd 3 - 0 Villaggio City - Keraimtso 1 - 4
C.S.Emelec - AC Carmel City 2 - 0 Jnvorio F.c. - Iluminaty 2 - 11
pinkipoje - FC Striking Rockers 5 - 0 Agapito fobal clú - Vienuolika 2 - 1
comeon - Esporte Clube Pernambuco 9 - 0 Nazaret - FC Internazionale 5 - 0
Don Mario - Watford 9 - 0 Malmo_Redwings - rojolocura 1 - 0
Juventud Antoniana - 筋肉神殿 6 - 0 FAPESA RACING TEAM - Lynton United 12 - 1
Torpedo Epsilon - zwaagwesteinde 6 - 0 SW Harelbeke - Nigomaster 13 - 2
Kinizsi - OFK Podunavlje 13 - 0 C.D. Tenerife - Ustronie 6 - 0
Cruz Azul - Dogo Argentino 1 - 0 etxebarri - EL FRONTON 11 - 2
AQUAE FLAVIAE - Anestazi Club 8 - 4 Struer F.C. - Drusti 11 - 0
Kolopetinitsa - FC Montana 9 - 1 Blue Lions - FC Loverpool 6 - 8
坎通纳禁卫军 - Scampi 1 - 4 Salmonetes - 1. FC Hümörbomben 1 - 0
Adriatica - Sport Angels 11 - 2 F.C. AMIC - GNK Dinamo Zagreb 7 - 7
Royal Republic FC - IK Zvaigznes 10 - 0 Colo-Colo - krystym cugir 5 - 0
Los rayos - Cthulhu FC 5 - 0 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - Amazzoni 5 - 0
Heart Of Anton - Zenit Бабруйск 12 - 0 giant taifuns - schoppies 3 - 11
Charrua - Tecnovia 10 - 0 Madocsai Herok - Deportivo Táchira FC 5 - 6
F.C. Infinito - Peon Ocho F.C 9 - 2 Zafiro - harcosok63 9 - 4
New Galactic - FK DAINAVA 9 - 4 Junior Dinosaurs - Os Maneta 10 - 2
COBRELEX F.C - Zerringa Team 12 - 3 Tigres.F.C - beagle 8 - 0
fc stadlkirchen - Los amigos de Saguenay 9 - 0 Crossing de Schaerbeek . - Heroes FC 10 - 4
Bohemian FC - AL Milan 6 - 9 KILLERS F.C - Los Chullas de Castilla 5 - 1
Cromos prá Troca - XDEVILSXX 11 - 0 US Romana - FC Vinc 0 - 9
Boneco F. C. - Millonarios F.C.R. 3 - 9 nyampa-zampa - Cunday F.C. 5 - 7
F.C. Biolese - United of Hamburg 8 - 1 El Tanín FC - Les ARAVIS 3 - 3
AS Agen - Gaelic Hamburg Football... 2 - 1 furaredes - C.D. Saprissa 2 - 4
FC Viper x - FC Lyhty 10 - 1 Independiente Santa fe - Sporting Clube de Gondomar 11 - 0
Čechie Dubeč - F.C.Caisamar 3 - 10 Maczugi Krosno - Palmeiras de Chocolate F7 3 - 9
Quattro Pini - Untura in Damigeana 5 - 0 Bierpower - Stiinta-Univ. 0 - 4


Topscorers
Position Player Team Goals
  Michele Grassani   Junior Dinosaurs 32


Heat Round: 6 Rounds
32th-finals

32.1 SV Zulte-Waregem
2 - 6
Jardins Parede

32.2 FC Christkindl
2 - 6
Villaggio City

32.3 C.S.Emelec
9 - 1
Agapito fobal clú

32.4 Nazaret
10 - 2
Don Mario

32.5 FAPESA RACING TEAM
2 - 0
SW Harelbeke

32.6 C.D. Tenerife
9 - 2
EL FRONTON

32.7 Struer F.C.
10 - 0
FC Loverpool

32.8 Salmonetes
1 - 0
GNK Dinamo Zagreb

32.9 Colo-Colo
9 - 1
Amazzoni

32.10 Heart Of Anton
4 - 7
Deportivo Táchira FC

32.11 Zafiro
8 - 8
Os Maneta

32.12 Tigres.F.C
2 - 12
fc stadlkirchen

32.13 AL Milan
10 - 4
US Romana

32.14 nyampa-zampa
7 - 1
Les ARAVIS

32.15 furaredes
10 - 5
FC Viper x

32.16 Palmeiras de Chocolate F7
3 - 0
Bierpower

32.17 Torpedo de Chiquitistán
0 - 0
Brøndby IF

32.18 KoffiShop
4 - 11
R.C. PHENIX

32.19 pinkipoje
2 - 10
Jnvorio F.c.

32.20 rojolocura
0 - 0
comeon

32.21 Torpedo Epsilon
6 - 1
Lynton United

32.22 etxebarri
8 - 1
Ustronie

32.23 Kolopetinitsa
6 - 0
AQUAE FLAVIAE

32.24 Adriatica
1 - 0
1. FC Hümörbomben

32.25 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI
7 - 1
Royal Republic FC

32.26 Charrua
0 - 4
giant taifuns

32.27 Junior Dinosaurs
12 - 2
F.C. Infinito

32.28 Heroes FC
0 - 0
COBRELEX F.C

32.29 FC Vinc
8 - 4
KILLERS F.C

32.30 F.C. Biolese
4 - 1
Boneco F. C.

32.31 Independiente Santa fe
9 - 2
Gaelic Hamburg Football Club

32.32 Quattro Pini
12 - 1
F.C.Caisamar

Round of 32

16.1 Jardins Parede
9 - 3
Villaggio City

16.2 C.S.Emelec
0 - 0
Nazaret

16.3 FAPESA RACING TEAM
0 - 2
C.D. Tenerife

16.4 Struer F.C.
5 - 0
Salmonetes

16.5 Colo-Colo
4 - 0
Deportivo Táchira FC

16.6 Zafiro
0 - 4
fc stadlkirchen

16.7 AL Milan
4 - 11
nyampa-zampa

16.8 furaredes
0 - 0
Palmeiras de Chocolate F7

16.9 Torpedo de Chiquitistán
13 - 0
R.C. PHENIX

16.10 Jnvorio F.c.
1 - 0
rojolocura

16.11 Torpedo Epsilon
4 - 8
etxebarri

16.12 Kolopetinitsa
8 - 3
Adriatica

16.13 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI
0 - 3
giant taifuns

16.14 Junior Dinosaurs
0 - 0
COBRELEX F.C

16.15 FC Vinc
8 - 1
F.C. Biolese

16.16 Independiente Santa fe
7 - 5
Quattro Pini

Round of 16

8.1 Jardins Parede
5 - 0
Nazaret

8.2 C.D. Tenerife
0 - 1
Struer F.C.

8.3 Colo-Colo
7 - 4
fc stadlkirchen

8.4 nyampa-zampa
2 - 9
furaredes

8.5 Torpedo de Chiquitistán
10 - 2
Jnvorio F.c.

8.6 etxebarri
4 - 10
Kolopetinitsa

8.7 giant taifuns
9 - 1
COBRELEX F.C

8.8 FC Vinc
3 - 6
Independiente Santa fe

Quarter Finals

4.1 Jardins Parede
10 - 2
Struer F.C.

4.2 Colo-Colo
1 - 0
furaredes

4.3 Torpedo de Chiquitistán
2 - 0
Kolopetinitsa

4.4 giant taifuns
2 - 0
Independiente Santa fe

Semifinals

2.1 Jardins Parede
4 - 3
Colo-Colo

2.2 Torpedo de Chiquitistán
0 - 0
giant taifuns

Final

1.1 Jardins Parede
4 - 9
giant taifuns



List of registered
1.     Torpedo de Chiquitistán → ES
2.     furaredes → ES
3.     Nazaret → ES
4.     C.D. Tenerife → ES
5.     Zafiro → ES
6.     etxebarri → ES
7.     Salmonetes → ES
8.     nyampa-zampa → ES
9.     KILLERS F.C → ES
10.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
11.     FC Viper x → RO
12.     FOTBAL CLUB OTELUL GALATI → RO
13.     FC Chirileu → RO
14.     Blue Lions → RO
15.     F.C. AMIC → RO
16.     krystym cugir → RO
17.     Stiinta-Univ. → RO
18.     Untura in Damigeana → RO
19.     Juventud Antoniana → AR
20.     rojolocura → AR
21.     Boneco F. C. → AR
22.     Unión de Guaymallén → AR
23.     EL FRONTON → AR
24.     Belgrano Chubut → AR
25.     Talleres de Bahía Blanca → AR
26.     Quattro Pini → IT
27.     Jnvorio F.c. → IT
28.     Calcio Siena → IT
29.     F.C. Infinito → IT
30.     SSC Brindisi → IT
31.     Pro Salerno → IT
32.     Malaga → IT
33.     Jardins Parede → PT
34.     AQUAE FLAVIAE → PT
35.     Sporting Clube de Gondomar → PT
36.     Cromos prá Troca → PT
37.     Club Sport Lagos → PT
38.     Torpedo Epsilon → DE
39.     Gaelic Hamburg Football Club → DE
40.     1. FC Hümörbomben → DE
41.     BSC Oldenburg → DE
42.     Maczugi Krosno → PL
43.     pinkipoje → PL
44.     Ustronie → PL
45.     Os Maneta → BR
46.     Charrua → BR
47.     Esporte Clube Pernambuco → BR
48.     Tigres.F.C → UY
49.     Agapito fobal clú → UY
50.     CF Ayacucho → PE
51.     Sport Angels → PE
52.     Struer F.C. → DK
53.     Brøndby IF → DK
54.     comeon → DK
55.     COBRELEX F.C → CL
56.     Colo-Colo → CL
57.     Peon Ocho F.C → CL
58.     THAI TEAM → CL
59.     FAPESA RACING TEAM → MX
60.     Iluminaty → MX
61.     Millonarios F.C.R. → MX
62.     Cruz Azul → MX
63.     Club Sport Marítimo La Asunción → VE
64.     Club Sport Carabobo → VE
65.     SW Harelbeke → BE
66.     Crossing de Schaerbeek . → BE
67.     KV Stockem → BE
68.     RSC Maaseik → BE
69.     KoffiShop → RU
70.     Zhel-dor (Mos.Obl.) → RU
71.     giant taifuns → AT
72.     fc stadlkirchen → AT
73.     FC Christkindl → AT
74.     harcosok63 → HU
75.     SE Dunavarsány → HU
76.     TFC Dunaföldvár → HU
77.     FK Vllaznia → US
78.     Wizards Michigan → US
79.     Bierpower → CH
80.     AC Genthod → CH
81.     AS Agen → FR
82.     Les ARAVIS → FR
83.     Union Club Dijon → FR
84.     R.C. PHENIX → FR
85.     Heroes FC → FI
86.     FC Lyhty → FI
87.     Čechie Dubeč → CZ
88.     FC Vinc → CZ
89.     Independiente Santa fe → CO
90.     Cunday F.C. → CO
91.     Don Mario → CO
92.     Deportes de Norte de Santander → CO
93.     Kolopetinitsa → GR
94.     beagle → GR
95.     Club Šenčur → SI
96.     Nk Gwozd → SI
97.     Des paravenki → SI
98.     AC Belgrado → EURO
99.     Los amigos de Saguenay → EURO
100.     Hajduk Dubrovnik → HR
101.     N.K d u g a v e → HR
102.     Los rayos → PY
103.     FC Internazionale → PY
104.     筋肉神殿 → CN
105.     Kunming Shihuangzhe → CN
106.     zwaagwesteinde → NL
107.     AZ Rotterdam → NL
108.     Scarlet Sails FC → GB
109.     Watford → GB
110.     Los Chullas de Castilla → EC
111.     Adriatica → MD
112.     Junior Dinosaurs → NO
113.     Scampi → NO
114.     Drusti → LV
115.     IK Zvaigznes → LV
116.     U.F.C. Kerry → IE
117.     MFC Київ → UA
118.     IS Arjeplog → SE
119.     FK DAINAVA → LT
120.     Vienuolika → LT
121.     Real Villa Tunari → BO
122.     OFK Podunavlje → RS
123.     Zenit Бабруйск → BY
124.     AC Carmel City → IL
125.     Tecnovia → MA
126.     FC Montana → BG
127.     Anestazi Club → TR
128.     C.D. Saprissa → CR
General information & Rules
01.  España → 10 Teams
02.  România → 8 Teams
03.  Argentina → 7 Teams
04.  Italia → 7 Teams
05.  Portugal → 5 Teams
06.  Deutschland → 4 Teams
07.  Polska → 3 Teams
08.  Brasil → 3 Teams
09.  Uruguay → 2 Teams
10.  Perú → 2 Teams
11.  Danmark → 3 Teams
12.  Chile → 4 Teams
13.  México → 4 Teams
14.  Venezuela → 2 Teams
15.  België → 4 Teams
16.  Rossiya → 2 Teams
17.  Österreich → 3 Teams
18.  Magyarország → 3 Teams
19.  USA → 2 Teams
20.  Schweiz → 2 Teams
21.  France → 4 Teams
22.  Suomi → 2 Teams
23.  Česká republika → 2 Teams
24.  Colombia → 4 Teams
25.  Hellas → 2 Teams
26.  Slovenija → 3 Teams
27.  Global PRO → 2 Teams
28.  Hrvatska → 2 Teams
29.  Paraguay → 2 Teams
30.  China → 2 Teams
31.  Nederland → 2 Teams
32.  England → 2 Teams
33.  Ecuador → 1 Teams
34.  Moldova → 1 Teams
35.  Norge → 2 Teams
36.  Latvija → 2 Teams
37.  Ireland → 1 Teams
38.  Ukraina → 1 Teams
39.  Sverige → 1 Teams
40.  Lietuva → 2 Teams
41.  Bolivia → 1 Teams
42.  Srbija → 1 Teams
43.  Belarus → 1 Teams
44.  Israel → 1 Teams
45.  Al-Maghrib → 1 Teams
46.  Bulgaria → 1 Teams
47.  Türkiye → 1 Teams
48.  Costa Rica → 1 Teams

First slot:
- 1st option: For the champion of First division.

Second slot:
- 1st option: For the champion of the Cup.
- 2nd option: For the runner-up of the Cup.
- 3rd option: For the team who finished in the second position of First division.

Third slot:
- 1st option: For the team who finished in the second position of First division.
- 2nd option: For the team who finished in the third position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fourth position of First division.

Fourth slot:
- 1st option: For the runner-up of the Cup.
- 2nd option: For the team who finished in the third position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fourth position of First division.
- 4th option: For the team who finished in the fifth position of First division.

Fifth slot:
- 1st option: For the team who finished in the third position of First division.
- 2nd option: For the team who finished in the fourth position of First division.
- 3rd option: For the team who finished in the fifth position of First division.
- 4th option: For the team who finished in the sixth position of First division.
- 5th option: For the team who finished in the seventh position of First division.

Slots and order of options, general rules:
Each country has an specific number of slots, for now slot numbers depends on the users and divisions of the country (in the future we want to make another type of rank). These slots are given out following the order of options, It means that if the first option is already qualified or it's a bot team then the system goes to the next option until each slot is filled with one team in all slots of this specific country
Tournament champion
Teams



giant taifuns





Jardins Parede





 
Back

Up




 Teams: 16.464 · Online: 3
Choose your language →
You are in US-EN 
 
 
ProFurgol.com ®
Privacy Statement - 0.299 - Legal Matters