· Start → Tournaments: Tournament data ; Help ;

Tournament data: International Elite PRO league
Name :    International Elite PRO league
For :    First team
Start date :    16-11-2018 16:00:00
Number of teams :    128
Rounds :    13
Start heat round :    7
Groups :    32

Tournament champion



Stars FC





Razesii



Groups
GROUP 1
Team name PTS F-A P W D L
 Quattro Pini 15 34 - 18 (+16) 6 5 0 1
 Ostrów City 10 21 - 11 (+10) 6 3 1 2
 BARBARIAN 10 20 - 16 (+4) 6 3 1 2
 USMKhenchela 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 2
Team name PTS F-A P W D L
 Parque Norte 16 31 - 9 (+22) 6 5 1 0
 Super 10 17 - 15 (+2) 6 3 1 2
 Spartak SPb 6 4 - 11 (-7) 6 1 3 2
 Tsoukaleika FC 1 6 - 23 (-17) 6 0 1 5
GROUP 3
Team name PTS F-A P W D L
 AGUILA Futbol Club 16 33 - 4 (+29) 6 5 1 0
 FK Dřemík 12 30 - 15 (+15) 6 4 0 2
 Nk Gwozd 4 14 - 32 (-18) 6 1 1 4
 Racing 3 6 - 32 (-26) 6 1 0 5
GROUP 4
Team name PTS F-A P W D L
 Austria WBC 18 69 - 4 (+65) 6 6 0 0
 Salmonetes 12 43 - 25 (+18) 6 4 0 2
 triki 6 17 - 42 (-25) 6 2 0 4
 villalobos 0 1 - 59 (-58) 6 0 0 6
GROUP 5
Team name PTS F-A P W D L
 Cainii Rosii 18 32 - 0 (+32) 6 6 0 0
 Ravens 12 18 - 6 (+12) 6 4 0 2
 Everton de Viña del Mar 6 14 - 20 (-6) 6 2 0 4
 Sacachispas 0 0 - 38 (-38) 6 0 0 6
GROUP 6
Team name PTS F-A P W D L
 Tias Buenas F.C. 15 35 - 10 (+25) 6 5 0 1
 BJD Panthers 15 30 - 10 (+20) 6 5 0 1
 FC Necaxa 6 14 - 29 (-15) 6 2 0 4
 Guayaquil CFC 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 7
Team name PTS F-A P W D L
 jeverdrengene 18 41 - 9 (+32) 6 6 0 0
 Sao Lorenzo 12 25 - 13 (+12) 6 4 0 2
 Fresco 6 10 - 24 (-14) 6 2 0 4
 FK Aludariai 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 8
Team name PTS F-A P W D L
 Stars FC 18 63 - 2 (+61) 6 6 0 0
 VODKA JUNIORS CLUB 12 24 - 21 (+3) 6 4 0 2
 FC Scheven Hoek 6 21 - 29 (-8) 6 2 0 4
 Spiderman 0 3 - 59 (-56) 6 0 0 6
GROUP 9
Team name PTS F-A P W D L
 glubb 16 24 - 0 (+24) 6 5 1 0
 xervXerox 7 1 - 1 (0) 6 1 4 1
 FC Groningen 6 1 - 10 (-9) 6 1 3 2
 Šumari 2 0 - 15 (-15) 6 0 2 4
GROUP 10
Team name PTS F-A P W D L
 Untura in Damigeana 16 49 - 8 (+41) 6 5 1 0
 FC NIUPI 11 34 - 20 (+14) 6 3 2 1
 Brussels United 7 17 - 25 (-8) 6 2 1 3
 Baranya FC 0 4 - 51 (-47) 6 0 0 6
GROUP 11
Team name PTS F-A P W D L
 Eleven 11 15 37 - 7 (+30) 6 5 0 1
 C.D. GESVER 12 19 - 12 (+7) 6 4 0 2
 CHEMLON HUMENNE 9 15 - 22 (-7) 6 3 0 3
 FC Eintracht Altona 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 12
Team name PTS F-A P W D L
 Oteam 15 41 - 12 (+29) 6 5 0 1
 Galatasaray 12 34 - 23 (+11) 6 4 0 2
 refucilo 9 31 - 29 (+2) 6 3 0 3
 Shile 0 12 - 54 (-42) 6 0 0 6
GROUP 13
Team name PTS F-A P W D L
 Razesii 18 62 - 10 (+52) 6 6 0 0
 Os Pilas F.C. 12 30 - 18 (+12) 6 4 0 2
 VCSV Oostkamp 6 27 - 30 (-3) 6 2 0 4
 S.H.E 0 0 - 61 (-61) 6 0 0 6
GROUP 14
Team name PTS F-A P W D L
 C.A.I. de AVELLANEDA 18 46 - 1 (+45) 6 6 0 0
 FC Soldiers 7 7 - 20 (-13) 6 2 1 3
 C.F. Once Cracks 7 9 - 23 (-14) 6 2 1 3
 Gattopardo 3 6 - 24 (-18) 6 1 0 5
GROUP 15
Team name PTS F-A P W D L
 FC Sparta Piatra Neamt 18 52 - 0 (+52) 6 6 0 0
 brigada do reumatico 12 44 - 20 (+24) 6 4 0 2
 Platini FC 6 16 - 34 (-18) 6 2 0 4
 Albion Football Club... 0 5 - 63 (-58) 6 0 0 6
GROUP 16
Team name PTS F-A P W D L
 cf casal da mata 15 45 - 16 (+29) 6 5 0 1
 A.S.Fidanken 13 46 - 18 (+28) 6 4 1 1
 Jablanica 7 26 - 44 (-18) 6 2 1 3
 Colo colo mi vida 0 8 - 47 (-39) 6 0 0 6
GROUP 17
Team name PTS F-A P W D L
 PENROSE BOYS 18 42 - 14 (+28) 6 6 0 0
 CAMBISTA 12 50 - 17 (+33) 6 4 0 2
 FC Spartak Velká Bíteš 6 33 - 36 (-3) 6 2 0 4
 Oxford FC 0 3 - 61 (-58) 6 0 0 6
GROUP 18
Team name PTS F-A P W D L
 Freitagplan 18 56 - 13 (+43) 6 6 0 0
 Kleszcze z lasu 12 38 - 22 (+16) 6 4 0 2
 Peribeca FC 6 23 - 37 (-14) 6 2 0 4
 Nova Sela 0 4 - 49 (-45) 6 0 0 6
GROUP 19
Team name PTS F-A P W D L
 A.C. Lake Baikal 18 54 - 9 (+45) 6 6 0 0
 Balibate 12 41 - 24 (+17) 6 4 0 2
 Central 6 19 - 31 (-12) 6 2 0 4
 Luque 0 5 - 55 (-50) 6 0 0 6
GROUP 20
Team name PTS F-A P W D L
 Mistelbach East End 14 35 - 9 (+26) 6 4 2 0
 Dep Mandiyu FC 14 35 - 11 (+24) 6 4 2 0
 Fire Ants 6 12 - 32 (-20) 6 2 0 4
 Enger Sport 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 21
Team name PTS F-A P W D L
 Club Siero 16 34 - 4 (+30) 6 5 1 0
 CURCC 9 9 - 3 (+6) 6 2 3 1
 Ghilardi´s 8 23 - 13 (+10) 6 2 2 2
 Toof Football Club 0 1 - 47 (-46) 6 0 0 6
GROUP 22
Team name PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 18 35 - 7 (+28) 6 6 0 0
 Allobrassit 12 23 - 15 (+8) 6 4 0 2
 The Strongers 6 16 - 22 (-6) 6 2 0 4
 ac kewi fc 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 23
Team name PTS F-A P W D L
 FC Midtjylland 18 63 - 2 (+61) 6 6 0 0
 AC MonzaBrianza1912 9 19 - 22 (-3) 6 3 0 3
 Payne to the Max 9 22 - 27 (-5) 6 3 0 3
 Vilavelhense FC 0 1 - 54 (-53) 6 0 0 6
GROUP 24
Team name PTS F-A P W D L
 Die Roten Teufeln 15 38 - 5 (+33) 6 5 0 1
 Huracán de Rada Tilly 15 27 - 2 (+25) 6 5 0 1
 renca junior 6 13 - 32 (-19) 6 2 0 4
 AC Budapest 0 2 - 41 (-39) 6 0 0 6
GROUP 25
Team name PTS F-A P W D L
 US Faenza 18 59 - 3 (+56) 6 6 0 0
 Prosiak19861986 10 22 - 23 (-1) 6 3 1 2
 F.C. Blauwe Reiger 7 20 - 27 (-7) 6 2 1 3
 Paisleys winning team 0 1 - 49 (-48) 6 0 0 6
GROUP 26
Team name PTS F-A P W D L
 Recreativo de Juerga F.C 16 44 - 14 (+30) 6 5 1 0
 Waas United 13 30 - 22 (+8) 6 4 1 1
 Spartaks 6 34 - 44 (-10) 6 2 0 4
 los vandalos 0 13 - 41 (-28) 6 0 0 6
GROUP 27
Team name PTS F-A P W D L
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 18 45 - 1 (+44) 6 6 0 0
 fc dragasani 10 33 - 19 (+14) 6 3 1 2
 Star Trek 7 22 - 29 (-7) 6 2 1 3
 LZS Ciepielowice 0 1 - 52 (-51) 6 0 0 6
GROUP 28
Team name PTS F-A P W D L
 Supercampeones 14 40 - 2 (+38) 6 4 2 0
 C.D. Saprissa 13 35 - 14 (+21) 6 4 1 1
 Harambe United 6 11 - 45 (-34) 6 2 0 4
 sabagim 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5
GROUP 29
Team name PTS F-A P W D L
 Sevilla Panthers 16 35 - 5 (+30) 6 5 1 0
 Fotogui 10 16 - 18 (-2) 6 3 1 2
 Sport Boys 9 21 - 19 (+2) 6 3 0 3
 FC Banga 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 30
Team name PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 18 37 - 9 (+28) 6 6 0 0
 Zeta F.C 10 18 - 20 (-2) 6 3 1 2
 Wilde Kobolde 7 16 - 12 (+4) 6 2 1 3
 Furia 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GROUP 31
Team name PTS F-A P W D L
 Pauli FC 18 31 - 1 (+30) 6 6 0 0
 Palmeiras de Chocolate F7 12 21 - 11 (+10) 6 4 0 2
 Ryds Alle FC 2 0 - 20 (-20) 6 0 2 4
 AS Agen 2 0 - 20 (-20) 6 0 2 4
GROUP 32
Team name PTS F-A P W D L
 FC Nacional 18 59 - 9 (+50) 6 6 0 0
 Higueras 10 40 - 21 (+19) 6 3 1 2
 Zoe Butterflies 6 19 - 39 (-20) 6 2 0 4
 SGFC 1 3 - 52 (-49) 6 0 1 5


Matches
Round 1
Ostrów City - BARBARIAN 1 - 2 Quattro Pini - USMKhenchela 5 - 0
Super - Tsoukaleika FC 5 - 1 Parque Norte - Spartak SPb 6 - 1
AGUILA Futbol Club - FK Dřemík 6 - 0 Nk Gwozd - Racing 5 - 0
Austria WBC - Salmonetes 11 - 2 triki - villalobos 7 - 0
Ravens - Cainii Rosii 0 - 2 Everton de Viña del Mar - Sacachispas 8 - 0
Tias Buenas F.C. - BJD Panthers 9 - 0 FC Necaxa - Guayaquil CFC 5 - 0
Sao Lorenzo - jeverdrengene 4 - 7 Fresco - FK Aludariai 5 - 0
Stars FC - VODKA JUNIORS CLUB 11 - 1 FC Scheven Hoek - Spiderman 11 - 2
glubb - FC Groningen 6 - 0 xervXerox - Šumari 1 - 0
Untura in Damigeana - FC NIUPI 9 - 4 Brussels United - Baranya FC 6 - 0
C.D. GESVER - Eleven 11 1 - 10 CHEMLON HUMENNE - FC Eintracht Altona 5 - 0
Oteam - refucilo 9 - 3 Galatasaray - Shile 7 - 4
Razesii - Os Pilas F.C. 9 - 3 VCSV Oostkamp - S.H.E 11 - 0
C.A.I. de AVELLANEDA - FC Soldiers 11 - 0 Gattopardo - C.F. Once Cracks 4 - 2
FC Sparta Piatra Neamt - brigada do reumatico 5 - 0 Platini FC - Albion Football Club... 10 - 1
A.S.Fidanken - cf casal da mata 9 - 1 Colo colo mi vida - Jablanica 4 - 7
PENROSE BOYS - CAMBISTA 5 - 4 FC Spartak Velká Bíteš - Oxford FC 10 - 1
Freitagplan - Kleszcze z lasu 9 - 3 Peribeca FC - Nova Sela 8 - 2
A.C. Lake Baikal - Balibate 9 - 0 Central - Luque 8 - 1
Dep Mandiyu FC - Mistelbach East End 4 - 4 Fire Ants - Enger Sport 5 - 0
Club Siero - CURCC 3 - 0 Ghilardi´s - Toof Football Club 11 - 0
Noeliuka FC - Allobrassit 8 - 4 The Strongers - ac kewi fc 5 - 0
FC Midtjylland - AC MonzaBrianza1912 6 - 1 Payne to the Max - Vilavelhense FC 8 - 1
Huracán de Rada Tilly - Die Roten Teufeln 0 - 2 renca junior - AC Budapest 8 - 0
US Faenza - Prosiak19861986 10 - 0 F.C. Blauwe Reiger - Paisleys winning team 7 - 0
Recreativo de Juerga F.C - Waas United 11 - 2 Spartaks - los vandalos 8 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.) - fc dragasani 7 - 1 Star Trek - LZS Ciepielowice 8 - 0
Supercampeones - C.D. Saprissa 13 - 2 sabagim - Harambe United 0 - 5
Sevilla Panthers - Sport Boys 8 - 0 Fotogui - FC Banga 5 - 0
nyampa-zampa - Wilde Kobolde 6 - 4 Zeta F.C - Furia 5 - 0
Palmeiras de Chocolate F7 - AS Agen 5 - 0 Pauli FC - Ryds Alle FC 5 - 0
FC Nacional - Zoe Butterflies 12 - 0 Higueras - SGFC 9 - 1
Round 2
USMKhenchela - Ostrów City 0 - 5 BARBARIAN - Quattro Pini 4 - 6
Spartak SPb - Super 0 - 0 Tsoukaleika FC - Parque Norte 1 - 5
Racing - AGUILA Futbol Club 0 - 5 FK Dřemík - Nk Gwozd 11 - 0
villalobos - Austria WBC 0 - 12 Salmonetes - triki 9 - 0
Sacachispas - Ravens 0 - 7 Cainii Rosii - Everton de Viña del Mar 7 - 0
Guayaquil CFC - Tias Buenas F.C. 0 - 5 BJD Panthers - FC Necaxa 7 - 0
FK Aludariai - Sao Lorenzo 0 - 5 jeverdrengene - Fresco 9 - 0
Spiderman - Stars FC 0 - 13 VODKA JUNIORS CLUB - FC Scheven Hoek 7 - 0
Šumari - glubb 0 - 8 FC Groningen - xervXerox 0 - 0
Baranya FC - Untura in Damigeana 0 - 10 FC NIUPI - Brussels United 2 - 2
FC Eintracht Altona - C.D. GESVER 0 - 5 Eleven 11 - CHEMLON HUMENNE 9 - 1
Shile - Oteam 0 - 11 refucilo - Galatasaray 9 - 5
S.H.E - Razesii 0 - 10 Os Pilas F.C. - VCSV Oostkamp 5 - 0
C.F. Once Cracks - C.A.I. de AVELLANEDA 1 - 8 FC Soldiers - Gattopardo 3 - 0
Albion Football Club... - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 11 brigada do reumatico - Platini FC 10 - 0
Jablanica - A.S.Fidanken 6 - 6 cf casal da mata - Colo colo mi vida 9 - 0
Oxford FC - PENROSE BOYS 0 - 10 CAMBISTA - FC Spartak Velká Bíteš 11 - 3
Nova Sela - Freitagplan 1 - 11 Kleszcze z lasu - Peribeca FC 9 - 4
Luque - A.C. Lake Baikal 2 - 12 Balibate - Central 9 - 3
Enger Sport - Dep Mandiyu FC 0 - 5 Mistelbach East End - Fire Ants 11 - 0
Toof Football Club - Club Siero 0 - 9 CURCC - Ghilardi´s 0 - 0
ac kewi fc - Noeliuka FC 0 - 5 Allobrassit - The Strongers 6 - 3
Vilavelhense FC - FC Midtjylland 0 - 14 AC MonzaBrianza1912 - Payne to the Max 5 - 2
AC Budapest - Huracán de Rada Tilly 0 - 5 Die Roten Teufeln - renca junior 12 - 1
Paisleys winning team - US Faenza 0 - 10 Prosiak19861986 - F.C. Blauwe Reiger 5 - 2
los vandalos - Recreativo de Juerga F.C 3 - 8 Waas United - Spartaks 8 - 4
LZS Ciepielowice - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 10 fc dragasani - Star Trek 9 - 2
Harambe United - Supercampeones 0 - 10 C.D. Saprissa - sabagim 5 - 0
FC Banga - Sevilla Panthers 0 - 5 Sport Boys - Fotogui 9 - 1
Furia - nyampa-zampa 0 - 5 Wilde Kobolde - Zeta F.C 0 - 1
Ryds Alle FC - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 5 AS Agen - Pauli FC 0 - 5
SGFC - FC Nacional 0 - 13 Zoe Butterflies - Higueras 2 - 11
Round 3
USMKhenchela - BARBARIAN 0 - 5 Quattro Pini - Ostrów City 2 - 6
Spartak SPb - Tsoukaleika FC 1 - 0 Parque Norte - Super 9 - 2
Racing - FK Dřemík 0 - 5 Nk Gwozd - AGUILA Futbol Club 0 - 7
villalobos - Salmonetes 0 - 11 triki - Austria WBC 0 - 11
Sacachispas - Cainii Rosii 0 - 4 Everton de Viña del Mar - Ravens 0 - 2
Guayaquil CFC - BJD Panthers 0 - 5 FC Necaxa - Tias Buenas F.C. 2 - 6
FK Aludariai - jeverdrengene 0 - 5 Fresco - Sao Lorenzo 0 - 2
Spiderman - VODKA JUNIORS CLUB 0 - 8 FC Scheven Hoek - Stars FC 0 - 5
Šumari - FC Groningen 0 - 1 xervXerox - glubb 0 - 1
Baranya FC - FC NIUPI 3 - 10 Brussels United - Untura in Damigeana 1 - 7
FC Eintracht Altona - Eleven 11 0 - 5 CHEMLON HUMENNE - C.D. GESVER 0 - 6
Shile - refucilo 4 - 9 Galatasaray - Oteam 9 - 3
S.H.E - Os Pilas F.C. 0 - 9 VCSV Oostkamp - Razesii 3 - 10
C.F. Once Cracks - FC Soldiers 3 - 1 Gattopardo - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 6
Albion Football Club... - brigada do reumatico 2 - 13 Platini FC - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 6
Jablanica - cf casal da mata 4 - 7 Colo colo mi vida - A.S.Fidanken 1 - 6
Oxford FC - CAMBISTA 1 - 12 FC Spartak Velká Bíteš - PENROSE BOYS 4 - 5
Nova Sela - Kleszcze z lasu 1 - 3 Peribeca FC - Freitagplan 3 - 10
Luque - Balibate 0 - 10 Central - A.C. Lake Baikal 0 - 6
Enger Sport - Mistelbach East End 0 - 5 Fire Ants - Dep Mandiyu FC 2 - 7
Toof Football Club - CURCC 0 - 4 Ghilardi´s - Club Siero 1 - 7
ac kewi fc - Allobrassit 0 - 5 The Strongers - Noeliuka FC 3 - 6
Vilavelhense FC - AC MonzaBrianza1912 0 - 6 Payne to the Max - FC Midtjylland 1 - 14
AC Budapest - Die Roten Teufeln 0 - 5 renca junior - Huracán de Rada Tilly 0 - 4
Paisleys winning team - Prosiak19861986 0 - 5 F.C. Blauwe Reiger - US Faenza 2 - 9
los vandalos - Waas United 0 - 6 Spartaks - Recreativo de Juerga F.C 4 - 10
LZS Ciepielowice - fc dragasani 0 - 8 Star Trek - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 6
Harambe United - C.D. Saprissa 1 - 11 sabagim - Supercampeones 0 - 0
FC Banga - Sport Boys 0 - 5 Fotogui - Sevilla Panthers 2 - 8
Furia - Wilde Kobolde 0 - 5 Zeta F.C - nyampa-zampa 4 - 9
Ryds Alle FC - AS Agen 0 - 0 Pauli FC - Palmeiras de Chocolate F7 6 - 1
SGFC - Zoe Butterflies 0 - 8 Higueras - FC Nacional 5 - 6
Round 4
BARBARIAN - Ostrów City 0 - 0 USMKhenchela - Quattro Pini 0 - 5
Tsoukaleika FC - Super 1 - 5 Spartak SPb - Parque Norte 1 - 1
FK Dřemík - AGUILA Futbol Club 1 - 7 Racing - Nk Gwozd 6 - 4
Salmonetes - Austria WBC 2 - 11 villalobos - triki 1 - 7
Cainii Rosii - Ravens 4 - 0 Sacachispas - Everton de Viña del Mar 0 - 6
BJD Panthers - Tias Buenas F.C. 6 - 1 Guayaquil CFC - FC Necaxa 0 - 5
jeverdrengene - Sao Lorenzo 6 - 5 FK Aludariai - Fresco 0 - 5
VODKA JUNIORS CLUB - Stars FC 0 - 10 Spiderman - FC Scheven Hoek 1 - 9
FC Groningen - glubb 0 - 4 Šumari - xervXerox 0 - 0
FC NIUPI - Untura in Damigeana 2 - 2 Baranya FC - Brussels United 0 - 4
Eleven 11 - C.D. GESVER 1 - 2 FC Eintracht Altona - CHEMLON HUMENNE 0 - 5
refucilo - Oteam 0 - 2 Shile - Galatasaray 1 - 7
Os Pilas F.C. - Razesii 2 - 9 S.H.E - VCSV Oostkamp 0 - 11
FC Soldiers - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 4 C.F. Once Cracks - Gattopardo 2 - 1
brigada do reumatico - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 11 Albion Football Club... - Platini FC 0 - 6
cf casal da mata - A.S.Fidanken 8 - 2 Jablanica - Colo colo mi vida 7 - 2
CAMBISTA - PENROSE BOYS 3 - 4 Oxford FC - FC Spartak Velká Bíteš 1 - 9
Kleszcze z lasu - Freitagplan 6 - 7 Nova Sela - Peribeca FC 0 - 7
Balibate - A.C. Lake Baikal 4 - 9 Luque - Central 0 - 4
Mistelbach East End - Dep Mandiyu FC 5 - 5 Enger Sport - Fire Ants 0 - 5
CURCC - Club Siero 0 - 0 Toof Football Club - Ghilardi´s 1 - 8
Allobrassit - Noeliuka FC 0 - 4 ac kewi fc - The Strongers 0 - 5
AC MonzaBrianza1912 - FC Midtjylland 0 - 9 Vilavelhense FC - Payne to the Max 0 - 6
Die Roten Teufeln - Huracán de Rada Tilly 0 - 4 AC Budapest - renca junior 2 - 4
Prosiak19861986 - US Faenza 0 - 8 Paisleys winning team - F.C. Blauwe Reiger 1 - 5
Waas United - Recreativo de Juerga F.C 0 - 0 los vandalos - Spartaks 4 - 9
fc dragasani - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 4 LZS Ciepielowice - Star Trek 0 - 7
C.D. Saprissa - Supercampeones 0 - 0 Harambe United - sabagim 5 - 0
Sport Boys - Sevilla Panthers 2 - 8 FC Banga - Fotogui 0 - 5
Wilde Kobolde - nyampa-zampa 0 - 3 Furia - Zeta F.C 0 - 5
AS Agen - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 5 Ryds Alle FC - Pauli FC 0 - 5
Zoe Butterflies - FC Nacional 1 - 6 SGFC - Higueras 2 - 2
Round 5
Ostrów City - USMKhenchela 5 - 0 Quattro Pini - BARBARIAN 9 - 4
Super - Spartak SPb 3 - 0 Parque Norte - Tsoukaleika FC 6 - 2
AGUILA Futbol Club - Racing 5 - 0 Nk Gwozd - FK Dřemík 2 - 5
Austria WBC - villalobos 13 - 0 triki - Salmonetes 3 - 10
Ravens - Sacachispas 5 - 0 Everton de Viña del Mar - Cainii Rosii 0 - 7
Tias Buenas F.C. - Guayaquil CFC 5 - 0 FC Necaxa - BJD Panthers 0 - 7
Sao Lorenzo - FK Aludariai 5 - 0 Fresco - jeverdrengene 0 - 9
Stars FC - Spiderman 13 - 0 FC Scheven Hoek - VODKA JUNIORS CLUB 0 - 3
glubb - Šumari 5 - 0 xervXerox - FC Groningen 0 - 0
Untura in Damigeana - Baranya FC 11 - 0 Brussels United - FC NIUPI 3 - 6
C.D. GESVER - FC Eintracht Altona 5 - 0 CHEMLON HUMENNE - Eleven 11 3 - 7
Oteam - Shile 11 - 0 Galatasaray - refucilo 6 - 1
Razesii - S.H.E 12 - 0 VCSV Oostkamp - Os Pilas F.C. 0 - 3
C.A.I. de AVELLANEDA - C.F. Once Cracks 8 - 0 Gattopardo - FC Soldiers 1 - 2
FC Sparta Piatra Neamt - Albion Football Club... 11 - 0 Platini FC - brigada do reumatico 0 - 9
A.S.Fidanken - Jablanica 14 - 1 Colo colo mi vida - cf casal da mata 0 - 9
PENROSE BOYS - Oxford FC 8 - 0 FC Spartak Velká Bíteš - CAMBISTA 4 - 8
Freitagplan - Nova Sela 10 - 0 Peribeca FC - Kleszcze z lasu 1 - 7
A.C. Lake Baikal - Luque 11 - 1 Central - Balibate 2 - 8
Dep Mandiyu FC - Enger Sport 5 - 0 Fire Ants - Mistelbach East End 0 - 5
Club Siero - Toof Football Club 10 - 0 Ghilardi´s - CURCC 0 - 0
Noeliuka FC - ac kewi fc 5 - 0 The Strongers - Allobrassit 0 - 3
FC Midtjylland - Vilavelhense FC 15 - 0 Payne to the Max - AC MonzaBrianza1912 5 - 2
Huracán de Rada Tilly - AC Budapest 9 - 0 renca junior - Die Roten Teufeln 0 - 9
US Faenza - Paisleys winning team 13 - 0 F.C. Blauwe Reiger - Prosiak19861986 3 - 3
Recreativo de Juerga F.C - los vandalos 6 - 0 Spartaks - Waas United 4 - 10
Zhel-dor (Mos.Obl.) - LZS Ciepielowice 9 - 0 Star Trek - fc dragasani 5 - 5
Supercampeones - Harambe United 12 - 0 sabagim - C.D. Saprissa 0 - 5
Sevilla Panthers - FC Banga 5 - 0 Fotogui - Sport Boys 2 - 0
nyampa-zampa - Furia 5 - 0 Zeta F.C - Wilde Kobolde 2 - 2
Palmeiras de Chocolate F7 - Ryds Alle FC 5 - 0 Pauli FC - AS Agen 5 - 0
FC Nacional - SGFC 13 - 0 Higueras - Zoe Butterflies 10 - 1
Round 6
BARBARIAN - USMKhenchela 5 - 0 Ostrów City - Quattro Pini 4 - 7
Tsoukaleika FC - Spartak SPb 1 - 1 Super - Parque Norte 2 - 4
FK Dřemík - Racing 8 - 0 AGUILA Futbol Club - Nk Gwozd 3 - 3
Salmonetes - villalobos 9 - 0 Austria WBC - triki 11 - 0
Cainii Rosii - Sacachispas 8 - 0 Ravens - Everton de Viña del Mar 4 - 0
BJD Panthers - Guayaquil CFC 5 - 0 Tias Buenas F.C. - FC Necaxa 9 - 2
jeverdrengene - FK Aludariai 5 - 0 Sao Lorenzo - Fresco 4 - 0
VODKA JUNIORS CLUB - Spiderman 5 - 0 Stars FC - FC Scheven Hoek 11 - 1
FC Groningen - Šumari 0 - 0 glubb - xervXerox 0 - 0
FC NIUPI - Baranya FC 10 - 1 Untura in Damigeana - Brussels United 10 - 1
Eleven 11 - FC Eintracht Altona 5 - 0 C.D. GESVER - CHEMLON HUMENNE 0 - 1
refucilo - Shile 9 - 3 Oteam - Galatasaray 5 - 0
Os Pilas F.C. - S.H.E 8 - 0 Razesii - VCSV Oostkamp 12 - 2
FC Soldiers - C.F. Once Cracks 1 - 1 C.A.I. de AVELLANEDA - Gattopardo 9 - 0
brigada do reumatico - Albion Football Club... 12 - 2 FC Sparta Piatra Neamt - Platini FC 8 - 0
cf casal da mata - Jablanica 11 - 1 A.S.Fidanken - Colo colo mi vida 9 - 1
CAMBISTA - Oxford FC 12 - 0 PENROSE BOYS - FC Spartak Velká Bíteš 10 - 3
Kleszcze z lasu - Nova Sela 10 - 0 Freitagplan - Peribeca FC 9 - 0
Balibate - Luque 10 - 1 A.C. Lake Baikal - Central 7 - 2
Mistelbach East End - Enger Sport 5 - 0 Dep Mandiyu FC - Fire Ants 9 - 0
CURCC - Toof Football Club 5 - 0 Club Siero - Ghilardi´s 5 - 3
Allobrassit - ac kewi fc 5 - 0 Noeliuka FC - The Strongers 7 - 0
AC MonzaBrianza1912 - Vilavelhense FC 5 - 0 FC Midtjylland - Payne to the Max 5 - 0
Die Roten Teufeln - AC Budapest 10 - 0 Huracán de Rada Tilly - renca junior 5 - 0
Prosiak19861986 - Paisleys winning team 9 - 0 US Faenza - F.C. Blauwe Reiger 9 - 1
Waas United - los vandalos 4 - 3 Recreativo de Juerga F.C - Spartaks 9 - 5
fc dragasani - LZS Ciepielowice 10 - 1 Zhel-dor (Mos.Obl.) - Star Trek 9 - 0
C.D. Saprissa - Harambe United 12 - 0 Supercampeones - sabagim 5 - 0
Sport Boys - FC Banga 5 - 0 Sevilla Panthers - Fotogui 1 - 1
Wilde Kobolde - Furia 5 - 0 nyampa-zampa - Zeta F.C 9 - 1
AS Agen - Ryds Alle FC 0 - 0 Palmeiras de Chocolate F7 - Pauli FC 0 - 5
Zoe Butterflies - SGFC 7 - 0 FC Nacional - Higueras 9 - 3


Topscorers
Position Player Team Goals
  Alan Migas   Stars FC 54


Heat Round: 6 Rounds
32th-finals

32.1 Quattro Pini
7 - 4
Super

32.2 AGUILA Futbol Club
9 - 4
Salmonetes

32.3 Cainii Rosii
4 - 0
BJD Panthers

32.4 jeverdrengene
9 - 0
VODKA JUNIORS CLUB

32.5 glubb
8 - 9
FC NIUPI

32.6 Eleven 11
4 - 9
Galatasaray

32.7 Razesii
5 - 0
FC Soldiers

32.8 FC Sparta Piatra Neamt
5 - 0
A.S.Fidanken

32.9 PENROSE BOYS
3 - 7
Kleszcze z lasu

32.10 A.C. Lake Baikal
8 - 0
Dep Mandiyu FC

32.11 Club Siero
8 - 1
Allobrassit

32.12 FC Midtjylland
0 - 2
Huracán de Rada Tilly

32.13 US Faenza
2 - 8
Waas United

32.14 Zhel-dor (Mos.Obl.)
8 - 0
C.D. Saprissa

32.15 Sevilla Panthers
2 - 1
Zeta F.C

32.16 Pauli FC
0 - 2
Higueras

32.17 Parque Norte
6 - 9
Ostrów City

32.18 Austria WBC
9 - 1
FK Dřemík

32.19 Tias Buenas F.C.
9 - 1
Ravens

32.20 Stars FC
11 - 0
Sao Lorenzo

32.21 Untura in Damigeana
8 - 1
xervXerox

32.22 Oteam
1 - 4
C.D. GESVER

32.23 C.A.I. de AVELLANEDA
0 - 1
Os Pilas F.C.

32.24 cf casal da mata
4 - 0
brigada do reumatico

32.25 Freitagplan
11 - 0
CAMBISTA

32.26 Mistelbach East End
4 - 8
Balibate

32.27 Noeliuka FC
9 - 0
CURCC

32.28 Die Roten Teufeln
4 - 1
AC MonzaBrianza1912

32.29 Recreativo de Juerga F.C
9 - 2
Prosiak19861986

32.30 Supercampeones
14 - 2
fc dragasani

32.31 nyampa-zampa
11 - 0
Fotogui

32.32 FC Nacional
3 - 9
Palmeiras de Chocolate F7

Round of 32

16.1 Quattro Pini
4 - 9
AGUILA Futbol Club

16.2 Cainii Rosii
4 - 0
jeverdrengene

16.3 FC NIUPI
3 - 12
Galatasaray

16.4 Razesii
8 - 3
FC Sparta Piatra Neamt

16.5 Kleszcze z lasu
4 - 8
A.C. Lake Baikal

16.6 Club Siero
1 - 2
Huracán de Rada Tilly

16.7 Waas United
0 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.)

16.8 Sevilla Panthers
6 - 1
Higueras

16.9 Ostrów City
0 - 9
Austria WBC

16.10 Tias Buenas F.C.
1 - 11
Stars FC

16.11 Untura in Damigeana
7 - 6
C.D. GESVER

16.12 Os Pilas F.C.
1 - 0
cf casal da mata

16.13 Freitagplan
10 - 9
Balibate

16.14 Noeliuka FC
10 - 0
Die Roten Teufeln

16.15 Recreativo de Juerga F.C
5 - 8
Supercampeones

16.16 nyampa-zampa
0 - 1
Palmeiras de Chocolate F7

Round of 16

8.1 AGUILA Futbol Club
3 - 4
Cainii Rosii

8.2 Galatasaray
0 - 5
Razesii

8.3 A.C. Lake Baikal
7 - 3
Huracán de Rada Tilly

8.4 Zhel-dor (Mos.Obl.)
6 - 0
Sevilla Panthers

8.5 Austria WBC
4 - 10
Stars FC

8.6 Untura in Damigeana
0 - 0
Os Pilas F.C.

8.7 Freitagplan
9 - 5
Noeliuka FC

8.8 Supercampeones
9 - 3
Palmeiras de Chocolate F7

Quarter Finals

4.1 Cainii Rosii
2 - 5
Razesii

4.2 A.C. Lake Baikal
0 - 2
Zhel-dor (Mos.Obl.)

4.3 Stars FC
11 - 1
Os Pilas F.C.

4.4 Freitagplan
1 - 14
Supercampeones

Semifinals

2.1 Razesii
9 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.)

2.2 Stars FC
9 - 6
Supercampeones

Final

1.1 Razesii
2 - 12
Stars FC



List of registered
1.     C.D. GESVER → ES
2.     Tias Buenas F.C. → ES
3.     Salmonetes → ES
4.     Zoe Butterflies → ES
5.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
6.     nyampa-zampa → ES
7.     Club Siero → ES
8.     Oteam → ES
9.     Noeliuka FC → ES
10.     Recreativo de Juerga F.C → ES
11.     FC Nacional → RO
12.     CAMBISTA → RO
13.     Fire Ants → RO
14.     Untura in Damigeana → RO
15.     FC Sparta Piatra Neamt → RO
16.     Razesii → RO
17.     fc dragasani → RO
18.     Cainii Rosii → RO
19.     US Faenza → IT
20.     Gattopardo → IT
21.     A.S.Fidanken → IT
22.     A.C. Lake Baikal → IT
23.     PENROSE BOYS → IT
24.     AC MonzaBrianza1912 → IT
25.     Quattro Pini → IT
26.     Club de Catamarca → AR
27.     los vandalos → AR
28.     Huracán de Rada Tilly → AR
29.     AGUILA Futbol Club → AR
30.     Sao Lorenzo → AR
31.     C.A.I. de AVELLANEDA → AR
32.     refucilo → AR
33.     cf casal da mata → PT
34.     Fotogui → PT
35.     brigada do reumatico → PT
36.     Ravens → PT
37.     Os Pilas F.C. → PT
38.     jeverdrengene → DK
39.     Paisleys winning team → DK
40.     FC Midtjylland → DK
41.     Kleszcze z lasu → PL
42.     LZS Ciepielowice → PL
43.     Prosiak19861986 → PL
44.     SSC Ostrów → PL
45.     Waas United → BE
46.     F.C. Blauwe Reiger → BE
47.     VCSV Oostkamp → BE
48.     FC Scheven Hoek → BE
49.     Sport Boys → PE
50.     Higueras → PE
51.     Parque Norte → PE
52.     VODKA JUNIORS CLUB → VE
53.     C.F. Once Cracks → VE
54.     xervXerox → VE
55.     Everton de Viña del Mar → CL
56.     renca junior → CL
57.     Shile → CL
58.     Colo colo mi vida → CL
59.     Club de Deportes Treinta y Tres → UY
60.     Zeta F.C → UY
61.     Club Plaza Artigas → UY
62.     Sevilla Panthers → CH
63.     Die Roten Teufeln → CH
64.     Zhel-dor (Mos.Obl.) → RU
65.     Eleven 11 → RU
66.     Spartak SPb → RU
67.     Central → BR
68.     Atlético Proletário → BR
69.     Associação Desportiva Recife → BR
70.     Stars FC → FI
71.     Allobrassit → FI
72.     FK Dřemík → CZ
73.     FC Spartak Velká Bíteš → CZ
74.     FC Necaxa → MX
75.     villalobos → MX
76.     Racing → MX
77.     Austria WBC → AT
78.     Mistelbach East End → AT
79.     Pauli FC → AT
80.     Tsoukaleika FC → GR
81.     BARBARIAN → GR
82.     Fire Nevada → US
83.     Peribeca FC → US
84.     Wilde Kobolde → DE
85.     TSG Wuppetal → DE
86.     Freitagplan → DE
87.     glubb → DE
88.     Supercampeones → CO
89.     Caldas Magdalena → CO
90.     FC NIUPI → CO
91.     triki → PY
92.     Luque → PY
93.     Furia → PY
94.     Payne to the Max → NL
95.     FC Groningen → NL
96.     Platini FC → FR
97.     Toof Football Club → FR
98.     AS Agen → FR
99.     FC Soldiers → EURO
100.     CHEMLON HUMENNE → EURO
101.     Šumari → HR
102.     Hajduk Vukovar → HR
103.     LC Miskolc → HU
104.     FC Nagykanizsa → HU
105.     Enger Sport → NO
106.     Nk Gwozd → SI
107.     Harambe United → SI
108.     ac kewi fc → SI
109.     IF Lessebo → SE
110.     Fresco → MD
111.     SGFC → CN
112.     Suzhou Businiao → CN
113.     Guayaquil CFC → EC
114.     FC Banga → LT
115.     FK Aludariai → LT
116.     UFC Billingham → GB
117.     Ghilardi´s → BG
118.     BJD Panthers → IE
119.     Super → LV
120.     LFKA Lielvārde → LV
121.     Balibate → UA
122.     C.D. Saprissa → CR
123.     The Strongers → BO
124.     Jablanica → RS
125.     AS FC Віцебск → BY
126.     AS Afula → IL
127.     Galatasaray → TR
128.     USMKhenchela → MA
General information & Rules
01.  España → 10 Teams
02.  România → 8 Teams
03.  Italia → 7 Teams
04.  Argentina → 7 Teams
05.  Portugal → 5 Teams
06.  Danmark → 3 Teams
07.  Polska → 4 Teams
08.  België → 4 Teams
09.  Perú → 3 Teams
10.  Venezuela → 3 Teams
11.  Chile → 4 Teams
12.  Uruguay → 3 Teams
13.  Schweiz → 2 Teams
14.  Rossiya → 3 Teams
15.  Brasil → 3 Teams
16.  Suomi → 2 Teams
17.  Česká republika → 2 Teams
18.  México → 3 Teams
19.  Österreich → 3 Teams
20.  Hellas → 2 Teams
21.  USA → 2 Teams
22.  Deutschland → 4 Teams
23.  Colombia → 3 Teams
24.  Paraguay → 3 Teams
25.  Nederland → 2 Teams
26.  France → 3 Teams
27.  Global PRO → 2 Teams
28.  Hrvatska → 2 Teams
29.  Magyarország → 2 Teams
30.  Norge → 1 Teams
31.  Slovenija → 3 Teams
32.  Sverige → 1 Teams
33.  Moldova → 1 Teams
34.  China → 2 Teams
35.  Ecuador → 1 Teams
36.  Lietuva → 2 Teams
37.  England → 1 Teams
38.  Bulgaria → 1 Teams
39.  Ireland → 1 Teams
40.  Latvija → 2 Teams
41.  Ukraina → 1 Teams
42.  Costa Rica → 1 Teams
43.  Bolivia → 1 Teams
44.  Srbija → 1 Teams
45.  Belarus → 1 Teams
46.  Israel → 1 Teams
47.  Türkiye → 1 Teams
48.  Al-Maghrib → 1 Teams

First slot:
- 1st option: For the team who finished in first position of II division.
- 2nd option: For the team who finished in second position of II division.
- 3rd option: For the team who finished in third position of II division.

Second slot:
- 1st option: For the team who finished in first position of III or II division.
- 2nd option: For the team who finished in second position of III or II division.
- 3rd option: For the team who finished in third position of III or II division.

Third slot:
- 1st option: For the team who finished in first position of IV or II division.
- 2nd option: For the team who finished in second position of IV or II division.
- 3rd option: For the team who finished in third position of IV or II division.

Fourth slot:
- 1st option: For the team who finished in first position of V or II division.
- 2nd option: For the team who finished in second position of V or II division.
- 3rd option: For the team who finished in third position of V or II division.

Fifth slot:
- 1st option: For the team who finished in first position of VI or II division.
- 2nd option: For the team who finished in second position of VI or II division.
- 3rd option: For the team who finished in third position of VI or II division.

Slots and order of options, general rules:
Each country has an specific number of slots, right now slot numbers depends on the users and divisions of the country (in the future we want to make another type of rank). These slots are given out following the order of options, It means that if the first option is just qualified previously or it's a bot team then the system goes to the next option until each slot is filled with one team in all slots of the country. If the division does not exist for the slot this slot will be filled starting again on the first slot. To explain better this situation let me give you an example: Germany has 3 divisions then the third slot needs IV division but there isn't IV division in Germany: So the first slot goes to the first position in II division, the second slot goes to the first position of the III division, the third slot would go the first position of IV division but instead of that the third slot goes to the second position of the II division (second option of the first slot).
Tournament champion
Teams



Stars FC





Razesii





 
Back

Up




 Teams: 16.464 · Online: 4
Choose your language →
You are in US-EN 
 
 
ProFurgol.com ®
Privacy Statement - 0.278 - Legal Matters